Trzy cenne rady jak uniknąć pętli kredytowej

Trzy cenne rady jak uniknąć pętli kredytowej

Z upływem czasu liczba niewypłacalnych dłużników wzrasta. Jest to istotny problem zarówno dla klientów, jak i instytucji pożyczkowych i banków. Wzrost liczby dłużników, którzy nie są wypłacalni sprawił, że banki mają coraz większe wymagania względem klientów. Należy dodać, że banki weryfikują o wiele dokładniej swoich klientów. Wpływa to w konsekwencji na zmniejszenie zdolności klientów.

Klienci, którzy nie są wypłacalni, a potrzebują środków finansowych, często zmuszeni są uregulować swoje zobowiązania kredytowe poprzez zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.  Dochodzi wtedy do pętli kredytowej. Pojęcie to oznacza klientów, którzy zaciągają kolejne zobowiązania w celu spłacenia dotychczasowych zobowiązań finansowych, gdyż są niewypłacalni.


Ucieczka przed problemem

Wielu klientów, którzy są niewypłacalni uciekają przed tym problemem. Większa część z nich nie stara się znaleźć jakiegokolwiek rozwiązania, które pomogłoby im w tej niemiłej sytuacji. Klienci najczęściej unikają jakichkolwiek spotkań i rozmów z wierzycielami. Jeszcze mniej chętnie rozmawiają z komornikami i firmami windykacyjnymi. Tymczasem rozmowy z wierzycielami i firmami windykacyjnymi mogą być dla nich wybawieniem. Chęć spłaty zobowiązania i zaproponowanie jakiegokolwiek rozwiązania dotyczącego spłaty zobowiązania w korzystnych ratach, może sprawić, że wierzyciel będzie w stanie zaakceptować propozycję. Przecież jemu również zależy na polubownym załatwieniu sprawy. W przeciwnym razie odsetki stale rosną. Może wkrótce okazać się, że zdecydowanie korzystniej dla wierzyciela będzie skorzystanie z usług kancelarii komorniczej.

 

 

Co robić z zadłużeniem?

Pomocny może być kredyt konsolidacyjny. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie z terminową spłatą długów. Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które posiadają kilka różnych zobowiązań finansowych. Wykorzystywanie kredytu konsolidacyjnego sprawia, że wszystkie nasze dotychczasowe długi zmieniają się w jedno zobowiązanie. W wielu przypadkach kredyt konsolidacyjny pozwala wydłużyć okres spłaty kredytu, a także zmniejszyć oprocentowanie.

Bardzo ważne jest prowadzenie rozmów z wierzycielami. Zarówno dłużnicy, jak i wierzyciele chcą osiągnąć jakieś porozumienie. Dłużnicy powinni negocjować warunki spłaty zobowiązań finansowych. Wierzyciele zdają sobie sprawę, że bez polubownego rozwiązania problemu mogą mieć problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy, dlatego często decydują się na rozłożenie zobowiązania na dogodniejszą liczbę rat. Aby jednak móc spłacić dług w dłuższym okresie czasu konieczne jest prowadzenie negocjacji.

Sytuacja komplikuje się kiedy dłużnik nie może uzyskać kredytu konsolidacyjnego, a negocjacje z wierzycielem nic nie wniosły. W takiej sytuacji warto pomyśleć o spłacie najpilniejszych zobowiązań finansowych i sprzedaży mniej potrzebnych ruchomości lub ich zastawie. Może okazać się, że środki pozyskane w ten sposób wystarczą na uregulowanie wszystkich zobowiązań finansowych. Pomocne mogą być najpopularniejsze serwisy aukcyjne.

Zobacz pozostałe informacje i porady




Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

  • Vivienne - 7 miesiecy temu, 07.02.2024
    Ricky Reese
  • Alistair - 8 miesiecy temu, 31.01.2024
    Seven Abbott
  • Ethan - 9 miesiecy temu, 19.12.2023
    Leonardo Patel
  • Bellamy - 9 miesiecy temu, 14.12.2023
    Miles Mcdowell
  • James - 10 miesiecy temu, 16.11.2023
    Miriam Parsons
  • IymAjwDKjNicJ - 10 miesiecy temu, 04.11.2023
    dAlKzpPxzypsFYFQeRW