Kredyt bez BIK - czy to możliwe?

Osoby z tzw. negatywną historią kredytową mają mocno ograniczone szanse na uzyskanie kredytu bankowego. Podstawą do odmowy udzielenia wsparcia finansowego może być nawet niewielkie, jednorazowe opóźnienie w płatnościach za rachunki, raty czy inne zobowiązania. Bardzo często skutkuje ono wpisaniem do rejestru prowadzonego przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Weryfikacja listy dłużników to standardowa procedura każdego banku przy ustalaniu zdolności. Mówiąc wprost: z negatywnym wpisem w BIK nie masz szans na kredyt bankowy. Nie oznacza to jednak, że Twoje możliwości w zakresie pożyczenia pieniędzy zostały wyczerpane. Na rynku istnieje wiele podmiotów, które w sposób całkowicie legalny, na przejrzystych zasadach przyznają Ci finansowanie pomimo negatywnej historii kredytowej. Sprawdź, czy możliwe jest otrzymanie pieniędzy bez BIK i które instytucje oferują takie pożyczki.

Alfa Kredyt logo
Pierwsza
2000zł
Kolejne
5000zł
RRSO
Od 0%
Przedłużenie
indywidualnie
Sprawdzane rejestry: KRDBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 4.75/5
ViaSMS logo
Pierwsza
1500zł
Kolejne
4000zł
RRSO
Od 0%
Przedłużenie
indywidualnie
Sprawdzane rejestry: KRDERIFBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 4.3/5
Ferratum Bank logo
Pierwsza
4 000zł
Kolejne
10 000zł
RRSO
Od 103%
Przedłużenie
Indywidualnie
Sprawdzane rejestry: KRDERIFBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 4.3/5
Ferratum Bank logo
Pierwsza
4 000zł
Kolejne
10 000zł
RRSO
Od 103%
Przedłużenie
Indywidualnie
Sprawdzane rejestry: KRDERIFBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 4.3/5
Kredito24 logo
Pierwsza
3000zł
Kolejne
3000zł
RRSO
Od 2334%
Przedłużenie
7, 15, 30 dni
Sprawdzane rejestry: KRDERIFBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 3.4/5
SMART Pożyczka logo
Pierwsza
3000zł
Kolejne
3500-7000zł
RRSO
Od 0%
Przedłużenie
indywidualnie
Sprawdzane rejestry: KRDERIFBIG
Informacje i wniosek
Ocena: 3.8/5

Co to jest BIK i jakie dane gromadzi?

Powołane do życia w 1997 roku Biuro Informacji Kredytowej powstało celem pobierania i gromadzenia informacji o pieniężnych zobowiązaniach osób fizycznych oraz firm. Dane te są wykorzystywane przez instytucje finansowe przy weryfikacji zdolności oraz przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt. Inicjatorem powstania BIK był Związek Banków Polskich oraz banki z sektora prywatnego. W BIK przechowywane są zapisy o korzystaniu z produktów finansowych (pożyczek, leasingów itp.) oferowanych przez banki, firmy pożyczkowe oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i).

Weryfikacja przez BIK obejmuje pełne spektrum produktów finansowych. Oprócz pożyczek pozabankowych wpisy mogą dotyczyć m.in.: kart kredytowych i debetowych, pożyczek, których jesteś poręczycielem, limitów na rachunkach bankowych czy wszelkiego rodzaju kredytów gotówkowych, hipotecznych, odnawialnych lub studenckich. Co istotne, biuro gromadzi zarówno te negatywne, jak i pozytywne dane odnośnie do zaciąganych przez Ciebie zobowiązań.

Sprawdzenie swoich wpisów w BIK

Jeśli bank odmówił Ci udzielenia kredytu lub miałeś opóźnienia w płatnościach, masz możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy figurujesz w bazie. Co więcej, zrobisz to bez wychodzenia z domu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości samodzielnego sprawdzenia rejestru, a zdobycie takiej wiedzy jest bardzo przydatne przy ubieganiu się o kredyt. Tym bardziej że od sprawdzenia swoich wpisów w BIK dzielą Cię tylko 4 proste kroki.

  1. Wejdź na stronę BIK.pl i załóż swoje bezpłatne konto. Jedyne, czego potrzebujesz, to dane z dowodu osobistego oraz adresu e-mail do potwierdzenia rejestracji.
  2. Potwierdź swoją tożsamość, wysyłając do BIK skan dowodu osobistego i wykonaj przelew weryfikacyjny na kwotę 1,00 zł.
  3. Potwierdź rejestrację, klikając w link otrzymany mailem. Po przekierowaniu wpisz kod, który otrzymasz sms-em. Teraz możesz utworzyć hasło do swojego konta i bezpiecznie zalogować się w systemie.
  4. Wybierz interesujący Cię rodzaj usługi. Do wyboru masz 1 raport w cenie 39 zł lub 12 raportów za 99 zł. Raz na pół roku możesz również wnioskować o darmowy raport.

Pamiętaj, że swoje wpisy w BIK możesz sprawdzić wyłącznie za pośrednictwem powyższej strony internetowej. Nie uzyskasz takich danych przez telefon, pocztą i w żaden inny sposób.

Jak usunąć wpis w BIK?

Aby pozbyć się negatywnej historii kredytowej, powinieneś przede wszystkim spłacić całe zadłużenie wraz z odsetkami. Następnie musisz zwrócić się do przedstawiciela banku lub instytucji, wobec której miałeś przeterminowane zobowiązanie, o sporządzenie i wysłanie formularza potwierdzającego brak zadłużenia. Niestety, nie spowoduje to natychmiastowego „wyczyszczenia” Twojej historii w BIK. Usunięcie danych z rejestru może trwać nawet 5 lat i przez cały ten okres banki mogą odmawiać Ci udzielenia finansowania.

Czy można otrzymać kredyt bez BIK?

Na szczęście w obecnych czasach w Polsce uzyskanie kredytu lub pożyczki pomimo negatywnej historii kredytowej jest możliwe. Z pomocą zadłużonym Klientom przychodzi rozbudowany system pozabankowy, oferujący niezwykle popularne produkty finansowe, takie jak pożyczki bez BIK, KRD czy zaświadczeń o dochodach. W takich firmach możesz wziąć zarówno tzw. chwilówkę, czyli niewielką pożyczkę w kwocie od kilkuset do kilku tysięcy złotych (najczęściej do oddania w jednej racie), jak i większą sumę na raty w kwocie nawet do kilkudziesięciu tysięcy zł. Zaletą takiego rozwiązania – oczywiście oprócz braku weryfikacji – jest możliwość otrzymania pieniędzy bez wychodzenia z domu. Wszystkie niezbędne procedury związane ze złożeniem wniosku o kredyt oraz potwierdzeniem swojej tożsamości, możesz załatwić przez internet.

Pożyczka dla zadłużonych bez BIK i KRD

Oferowana przez instytucje finansowe pożyczka bez BIK i KRD to wygodna i łatwo dostępna forma wsparcia finansowego dla osób zadłużonych, potrzebujących pieniędzy na spłatę zaległych rat kredytu, rachunków lub innych zobowiązań. Z tej formy finansowania korzystają również przedsiębiorcy, np. w celu spłaty zaległych podatków lub składek na ZUS. Bardzo często, pożyczka online jest jedynym sposobem na uzyskanie pieniędzy przez osoby bez stałego zatrudnienia. Tego rodzaju Klienci mają nikłe perspektywy na kredyt w banku, z uwagi na brak zaświadczenia o dochodach, niezbędnego do otrzymania finansowania.

Możliwość wzięcia pożyczki online stanowi atrakcyjną alternatywę szczególnie dla osób z mniejszych miast lub wsi. Podróż do dużego miasta celem załatwienia wszystkich formalności często zajmuje nawet cały dzień. Dzięki temu, że kredyt bez BIK da się załatwić za pośrednictwem internetu, pożyczki tego typu są dziś dostępne praktycznie dla każdego – także dla osób starszych, utrzymujących się z rent i emerytur.

Komornik zajął moje konto – czy mogę otrzymać kredyt?

W sytuacji, gdy Twój rachunek bankowy został zajęty przez komornika, żaden bank nie udzieli Ci pomocy finansowej. Jeśli pożyczka u rodziny lub znajomych nie wchodzi w grę, a potrzeba spłaty należności jest bardzo pilna, również możesz skorzystać z oferty pożyczek pozabankowych. Wiele firm dysponuje specjalną ofertą dla osób z komornikiem. Jednak w takich przypadkach bardzo często konieczne jest poręczenie drugiej osoby lub dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Wiele podmiotów oferuje pożyczki dla zadłużonych bez BIK pod zastaw samochodu lub innego wartościowego przedmiotu, np. maszyny rolniczej lub sprzętu elektronicznego.

Gdzie otrzymam pożyczkę bez BIK, KRD i zaświadczeń?

Jak widzisz, nawet negatywna historia kredytowa nie przekreśla ostatecznie Twoich szans na otrzymanie pieniędzy w postaci kredytu. Szeroki wybór pożyczek pozabankowych bez weryfikacji w KRD, BIK, BIG oraz innych rejestrach oferują instytucje z sektora pozabankowego. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że każdy z pożyczkodawców korzysta przynajmniej z jednego rejestru, aby ocenić Twoją zdolność kredytową. Sprawdź aktualną ofertę najlepszych pożyczek bez BIK i wybierz finansowanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

Przydatne artykuły i informacje o pożyczkach
Losowo wybrane przydatne informacje i porady na temat pożyczek

Zobacz wszystkie porady i artykułyPoradaNie otrzymałeś kredytu u wybranego kredytodawcy?

Spróbuj złożyć wniosek u innego!
Każdy kredytodawca ma indywidualne reguły przyznawania kredytów.

WiadomośćPotrzebujesz dodatkowych informacji?

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub umów się na rozmowę telefoniczną. Nasz konsultant doradzi dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Informacja
Informacja Strona zeropozyczki.pl nie jest firmą udzielającą pożyczek a jedynie oferuje porównanie i przedstawienie oferty zewnętrznych pożyczkodawców. zeropozyczki.pl nie bierze odpowiedzialności za udzielone pożyczki, a wszelkie wątpliwości należy rozwiązywać z właściwym pożyczkodawcą.