Łatwykredyt logo
Ocena: 4.3/5

Łatwy Kredyt istnieje w Polsce od 2012 roku. Jest zarządzany przez PolCredit Sp. z o.o, który jest polskim przedstawicielem bardzo dużej spółki SA Latego Lizingz. Spółka ta wywodzi się z Łotwy i udziela pożyczek od 1997 roku obsługując ponad 400 000 klientów. Ogromne doświadczenie w branży pozwoliło spółce osiągnąć sukces także w Polsce. Łatwy Kredyt udziela szybkich pożyczek online na kwotę od 100 zł do zł na okres od 15 do dni. Imponująca jest natomiast pierwsza pożyczka, która objęta jest popularną promocją pierwszej pożyczki bez odsetek. Maksymalna kwota w przypadku Łatwy Kredyt wynosi aż zł i jest dostępna na okres do dni. Wniosek o pożyczkę wypełnia się całkowicie online a pieniądze wypłacane są nawet w ciągu 15 minut. Dodatkową zaletą jest zwrot odsetek w przypadku wcześniejszej spłaty. Pożyczkodawca umożliwia przedłużenie terminu spłaty pożyczki w przypadku nagłych problemów finansowych uniemożliwiających jej spłatę w wyznaczonym terminie.

Aktualnie oferowane promocje

ŁatwyKredyt oferuje swoim nowym oraz stałym klientom ciekawe korzyści .

 • Pierwsza pożyczka bez odsetek - Każdy nowy klienci, który korzysta z usług pożyczkodawcy po raz pierwszy otrzymuje możliwość uzyskania pożyczki bez odsetek i prowizji na kwotę aż 1500 zł, co jest jedną z wyższych kwot na Polskim rynku pożyczek online. Maksymalny okres darmowej pożyczki wynosi 30 dni.
  Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1000 PLN, opłata rejestracyjna: 0,01 PLN, oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 0 PLN, całkowity koszt pożyczki: 0,01 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1000,01 PLN, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 0%
Łatwykredyt promo

Dokumenty i wymagania

Proces ubiegania się o pożyczkę jak sama nazwa pożyczkodawcy wskazuje jest Łatwy i nie powinien sprawiać żadnych trudności. O pożyczkę w Łatwy Kredyt może wnioskować każdy obywatel Polski, który ukończył 20 lat. Pożyczkodawca nie wymaga od nas żadnych specjalistycznych dokumentów, po za danymi z dowodu osobistego, rachunkiem w polskim banku oraz numerem telefonu. Podczas wypełniania formularza zostaniemy poproszeni jedynie o dane pracodawcy i zajmowane stanowisko.

Weryfikacja klienta w BIK, ERIF, KRD i inne

Pożyczkodawca podczas przyznawania decyzji kredytowej bierze pod uwagę wpisy w Krajowym Rejestrze Długów (KRD), Biurze Informacji Gospodarczej (BIK) oraz Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Oznacza to ze widnienie w którymś z powyższych rejestrów znacząco obniży lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki w Łatwy Kredyt, szczególnie dla wyższych kwot.

Natomiast dobrą informacją może okazać się fakt, że firma nie sprawdza swoich klientów rejestrze ERIF. Osoby, które widnieją w tym rejestrze śmiało mogą składać wniosek o pożyczkę.

Przykładowe koszty pożyczki w Łatwy Kredyt

Przykładowe koszty pierwszej pożyczki bez odsetek:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
500 zł20 dni0 zł500 zł0 %
1000 zł25 dni0 zł1000 zł0 %
1500 zł30 dni0 zł1500 zł0 %
Przykładowe koszty kolejnej pożyczki:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
1000 zł20 dni266.43 zł1266.43 zł7349.15 %
2000 zł25 dni541.09 zł2541.09 zł3198.03 %
3000 zł30 dni823.97 zł3823.97 zł1815.51 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę

Łatwy Kredyt oferuje nam prosty i przejrzysty kalkulator pożyczkowy, za pomocą którego należy wybrać potrzebną kwotę pożyczki oraz czas na jej spłatę. Kalkulator w czasie rzeczywistym poinformuje nas o wybranej kwocie, opłatach odsetkowych, terminie spłaty oraz RRSO. Udostępnia także formularz informacyjny, w którym zawarte są wszelkie informacje związane z wybraną pożyczką. Po wybraniu parametrów pożyczki należy wypełnić łatwy formularz pożyczkowy. Firma nie wymaga od nas żadnych dodatkowych dokumentów, typu zaświadczenia o dochodach czy pracy.
Firma nigdy nie prosi o zdjęcia dokumentów osobistych takich jak dowód czy paszport. Wszystkie prośby tego typu należy zgłaszać i uzgadniać z biurem obsługi klienta pod numerem 22 228 21 03


Łatwykredyt kalkulator

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę należy potwierdzić swoje dane osobowe oraz rachunek bankowy wykonując przelew 0.01 zł (jeden grosz) na rachunek pożyczkodawcy. Wszystkie potrzebne informacje takie jak numer konta czy tytuł przelewu zostaną podane na ekranie. Aby wszystko trwało jak najszybciej, należy wybrać bank, w którym sami posiadamy konto. Dzięki temu weryfikacja potrwa kilka minut. Łatwy Kredyt oferuje nam 10 najpopularniejszych banków. W przypadku kiedy nasz bank nie należy do 10 obsługiwanych przez firmę banków należy wykonać przelew na dowolnie wybrany bank. Niestety z powodu ograniczeń czasowych przelewów międzybankowych, czas zaksięgowania przelewu weryfikacyjnego może wydłużyć się do 1 dnia roboczego co tym samym wydłuży czas oczekiwania na pożyczkę.

Obsługiwane banki: BZ WBK, PKO Bank Polski, Bank PEKAO, Millenium Bank, Alior Bank, Getin Bank, BNP Paribas, Bank Pocztowy, mBank, BANK BPH

Po wykonaniu przelewu należy zaczekać na jego zaksięgowanie przez pożyczkodawcę. W momencie zaksięgowania jednego grosza rozpocznie się proces weryfikacji użytkownika oraz wydanie decyzji o przyznaniu bądź odmowie pożyczki. O decyzji zostaniesz poinformowany poprzez SMS oraz email. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze zostaną przelany na rachunek, z którego wykonano opłatę weryfikacyjną. Wszelkie potrzebne informacje na temat pożyczki oraz jej spłaty zostaną przesłane na podany podczas rejestracji email.

Powody negatywnej decyzji Łatwy Kredyt.

Wniosek o pożyczkę z pewnością wypełnia się szybko i łatwo, niestety nie tak łatwo jest spełnić wymogi pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Firma z pewnością nie przyzna pożyczki, jeżeli klient:
 • posiada negatywną historię kredytową w sprawdzanych rejestrach
 • nie ukończył 20 lat lub przekroczył 70 lat
 • posiada zaległe zobowiązania wobec Łatwy Kredyt
 • niepoprawnie wypełnił wniosek o pożyczkę lub nie zawiera on prawdziwych danych
 • dane podane w formularzu różnią się od danych przelewu opłaty weryfikacyjnej
 • nie posiada stałego dochodu
 • nie posiada obywatelstwa Polskiego lub stałego zamieszkania w Polsce

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Pożyczkę spłaca się wykonując przelew całości kwoty spłaty na odpowiedni rachunek pożyczkodawcy. Należy pamiętać o odpowiednim wypełnieniu tytułu przelewu. Wszelkie potrzebne informacje zawarte są w wiadomości email otrzymanej po przyznaniu pożyczki. Informacje te są też widoczne po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie Łatwy Kredyt. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, który odpowie na pytania i pomoże w spłacie pożyczki. W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki, firma zwraca nie wykorzystane odeski. Oznacza to, że wcześniejsza będzie dla nas korzystniejsza.

Jak na łatwą pożyczę przystało, w przypadku problemów z terminową spłatą, firma oferuje indywidualnie odpłatne przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Spłatę można przedłużyć nawet o 60 dni. Wysokość opłaty przedłużającej uzależniona jest od wysokości oraz potrzebnego czasu przedłużenia. W przypadku potrzeby przedłużenia swojej pożyczki należy zalogować się do panelu użytkownika i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Całość sprowadza się do wykonanie przelewu przedłużającego na odpowiednią kwotę. Należy pamiętać, że przedłużenie pożyczki nie należy do najtańszych. Poniżej przedstawiamy koszty przedłużenia dla pożyczki w wysokości 1500zł:

 • Przedłużenie o 7 dni: 150 zł
 • Przedłużenie o 15 dni: 255 zł.
 • Przedłużenie o 30 dni: 420 zł.
Jak widać koszty przedłużenia nie należą do najtańszych i należy z nich skorzystać tylko w ostateczności. Jeżeli wiesz, ze nie dasz rady spłacić pożyczki w terminie, nie zwlekaj z przedłużeniem do ostatniego dnia terminu spłaty. W każdej chwili możesz skorzystać z pomocy telefonicznej, kontaktując się z biurem obsługi klienta.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki

Brak terminowej spłaty pożyczki oraz jednoczesny brak przedłużenia jej terminu spłaty skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat karnych. Łatwy Kredyt w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki nalicza odsetki karne w maksymalnej wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie spłacie (wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie jest równa sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i5,5 punktów procentowych) Na dzień dzisiejszy wynoszą one 14% w skali roku. Dodatkowo zadłużony pożyczkobiorca zostanie obciążony kosztami wezwania do zapłaty, które przesyłane są w postaci monitów:
 • Pierwsze wezwanie – 20 zł
 • Drugie, trzecie i czwarte wezwanie: 40zł
Warto więc prowadzić aktywny kontakt z pożyczkodawcą w celu uniknięcia przykrych skutków braku spłaty pożyczki oraz wypracowaniu wspólnego porozumienia pozwalającego wygodnie spłacić swoje zobowiązania i uniknąć konsekwencji prawnych.

Jeżeli wysyłane monity nie przyniosą skutku a pożyczkobiorca nie wypracuje wspólnego porozumienia, firma będzie dochodzić swoich należności za pośrednictwem instytucji windykacyjnej oraz dalej poprzez postępowanie sądowe. Wszystkie koszty związane z odzyskaniem należności przez firmę zostaną nałożone na zadłużonego pożyczkobiorcę.
Dzięki współpracy z biurami prowadzącymi rejestr dłużników Łatwy kredyt posiada prawo do przekazania informacji o niespłaconym zobowiązaniu do współpracujących z nim rejestrów co skutkuje obniżeniem zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Dane kontaktowe

 • Łatwy Kredyt
 • PolCredit Sp. z o.o.
 • Biuro obsługi klienta: 22 228 21 03, info@latwykredyt.pl
 • Adres: ul.Pokorna 2 lok. 1044, 00-199 Warszawa, NIP: 5213635239

Podsumowanie

Łatwy kredyt oferuje łatwe i szybkie pożyczki internetowe. Nie udziela on kredytów, co myląco może wskazywać nazwa firmy. W ofercie posiada on całkiem przystępną chwilówkę, której maksymalna kwota wynosi maksymalnie 3000 zł na okres 30 dni. Na pochwałę zasługuje kwota darmowej pożyczki, która przysługuje wszystkim pożyczającym w firmie po raz pierwszy. Wynosi ona aż 1500 złotych, co jest jedną z wyższych kwot wśród konkurencji. Pieniądze wypłacane są w ciągu 15 minut. Dobrą wiadomością jest fakt, że pożyczkodawca przewiduje możliwość odpłatnego przedłużenia pożyczki w przypadku problemów z jej terminową spłatą. Należy jednak pamiętać, ze koszt przedłużenia nie należy do najtańszych.
Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • A
  artur - 3 lata temu, 07.03.2016

  Jak ktoś potrzebuje pożyczki jeszcze za darmo to każda w zasadzie jest dobra

 • A
  anonim - 3 lata temu, 15.04.2016

  Nie jest to moja pierwsza pożyczka w necie wiec wiem jak wyglądają inne. Łatwy Kredyt jest z pewnością jedną z lepszych pożyczek

 • H
  Hugoboss - 3 lata temu, 16.06.2016

  Nazwa jak najbardziej pasuje, pożyczka łatwa i szybka, kolejna już darmowa :)

 • J
  Jorguś - 3 lata temu, 26.07.2016

  Nie otrzymałem pożyczki, co mnie w sumie nie dziwi, od 2 lat jestem w BIK choć już dawno dług spłaciłem... nie przegadasz

 • J
  johu - 3 lata temu, 23.08.2016

  Łatwy to byłby bez bik, niestety nie otrzymałem pożyczki za bik

 • K
  Kamil - 3 lata temu, 18.09.2016

  polecam jak potrzeba szybkiej pożyczki ktora nic nie kosztuje, w moim przypadku musiałem nagle wcześniej zapłacić za fakture więc takie darmowe pożyczki idealne

 • M
  marcinK - 3 lata temu, 11.10.2016

  polecam tą pożyczę łatwo i szybko, 1000 zł dobra kwota za darmo

 • M
  Marcin - 2 lata temu, 29.09.2017

  Jedynym minusem jaki zauważyłem to BIK, ale jeśli dla kogoś to nie problem, to warto.

 • K
  Krzysztof - 2 lata temu, 13.10.2017

  POLECAM! Chyba jedna z najkorzystniejszych ofert.

 • F
  Foger - Ponad Rok temu

  Dzięki, nie wiem jak ale przeszło - wszystkie inne odsyłały negatywną decyzję ;l Nvm, w końcu moja konsolka jedzie do mnie :D

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Wysokość oprocentowania i opłat pożyczki online
  Kontek - Ponad Rok temu
  Dokładnie jak pisze kolaga wyżej. Doskonale że jest jakieś ograniczenie w wysokości oprocentowania, też zastanawiałem się czy firma może sobie nagle szybko podnieść oprocentowania do jakiś ogromnych procent. Swego czasu było przeciez głosno o firmach które miały po kilka tyś. % za opóźnienia spłat.
 • Trzy najbardziej uciążliwe skutki braku spłaty pożyczki
  Mateusz - Ponad Rok temu
  Jak kolega wyżej, nim weźmiesz kredyt pamietaj aby sprawdzic czy dasz rade go spłacić. Ludzie o tym zapominaja, a pozniej placz bo trafiają do BIK czy coś ;l
 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  Matii - Ponad Rok temu
  Fakt panowie, ostatnio o kredyt hipoteczny mega ciężko, bardzo często zastanawiam się czym w ogóle kierują się przy ich przydzielaniu.
 • Powody otrzymania negatywnej decyzji pożyczkowej
  Dawid - Ponad Rok temu
  Ja przez ponad dwa lata odbijałem się od drzwi banku, słysząc że moja zdolność kredytowa jest zbyt niska. Mam dobrą pracę, wszystko spłacam na czas, a mimo to... nic!
 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  Borinek - Ponad Rok temu
  Mam podobne zdanie jak @Marcin, na samym początku trzeba w ogóle dostać ten hipoteczny, to parodia z przyznawaniem kredytów.
 • Trzy najbardziej uciążliwe skutki braku spłaty pożyczki
  anonim - Ponad Rok temu
  Wynika z tego ni mniej, ni więcej tyle ze trzeba po prostu spłacać pozyczki i tyle. To dlatego zawsze radze dobrze przemyśleć branie kredytów/pożyczek :)


Polecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit