Czym jest przelew weryfikacyjny i ile wynosi

Czym jest przelew weryfikacyjny i ile wynosi

Każdy wnioskodawca ubiegający się o pożyczkę internetową musiał spotkać się z procedurą weryfikacji klienta. Najczęściej proces weryfikacji klienta opiera się na konieczności dokonania przelewu weryfikacyjnego lub inaczej opłaty weryfikacyjnej. Bez dokonania przelewu weryfikacyjnego i potwierdzenia danych, nie mamy co liczyć na uzyskanie pożyczki. Czy jest to konieczny proces? Czy nie da się uzyskać pożyczki bez wykonania przelewu weryfikacyjnego?

Weryfikacja to podstawa

Klienci najczęściej nie zastanawiają się w ogóle nad sensem dokonywania przelewów weryfikacyjnych. Tymczasem jak sugeruje sama nazwa takiego przelewu, jego celem jest ustalenie danych wnioskodawcy, czy aby na pewno osoba, która składa wniosek nie podaje się za kogoś innego. Podczas dokonywania przelewów weryfikacyjnych, pożyczkodawca otrzymuje symboliczną kwotę na swoim rachunku bankowym. Wraz z przelewem wyświetlone zostają dane właściciela konta bankowego, z którego został wykonany przelew bankowy. Umożliwia to firmom pożyczkowym zweryfikowanie danych zamieszczonych we wniosku pożyczkowym z danymi właściciela konta bankowego. Jeśli dane zamieszczone we wniosku będą się zgadzały z danymi właściciela konta jest to znak dla firmy pożyczkowej, że wnioskodawca podał prawidłowe dane i nie podszywa się pod nikogo innego, gdyż jakaś instytucja wcześniej zweryfikowała dane posiadacza konta. W tym przypadku zrobił to bank. Firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów, aby ci wykonywali przelewy weryfikacyjne wyłącznie z własnego konta bankowego. Nie ma możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego z firmowego konta bankowego lub rodziny, czy też znajomych. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta niż nasze własne mija się z celem. Przelew nie potwierdzi tożsamości wnioskodawcy co będzie skutkować odrzuceniem wniosku pożyczkowego. Firmy pożyczkowe nie robią tego po złości. Jest to zabezpieczenie nie tylko interesów firmy pożyczkowej, ale także społeczeństwa przez nieuczciwymi osobami, które mają w planach wyłudzenie środków finansowych z firmy pożyczkowej na nazwisko innej osoby.

 

sprawdzanie

 

Firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów podania swoich danych osobowych. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów dodatkowo przesłania skanu dowodu osobistego. Jednak to nie wystarcza do zweryfikowania klienta, gdyż firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z tego, że dowód osobisty można zgubić lub może zostać skradziony, a znalazca naszego dowodu może mieć złe intencje i może wpaść na pomysł zaciągnięcia na nas jakiegoś zobowiązania finansowego. Jak można się spodziewać, bez weryfikacji klientów przez firmy pożyczkowe byłoby to stosunkowo proste. Pożyczkodawcy chroniąc się przed takimi sytuacjami starają się weryfikować wnioskodawców za pomocą innych środków- najczęściej poprzez przelew weryfikacyjny, jako pewna, szybka i skuteczna metoda weryfikacji klientów.

Prawidłowy przelew weryfikacyjny

Do wykonania przelewu weryfikacyjnego potrzebny jest wnioskodawcom dostęp do bankowości internetowej. Jest to bardzo ważne, gdyż oznacza to, że nie można dokonać przelewu weryfikacyjnego za pomocą wpłaty w okienku pocztowym lub w jakiejkolwiek innej formie. Przelew weryfikacyjny wykonywany jest przez wnioskodawców w analogiczny sposób w jaki wykonują pozostałe przelewy bankowe. W polu przeznaczonym do wpisania danych odbiorcy wpisywane są dane pożyczkodawcy. Pojawiają się one wnioskodawcom po uzupełnieniu formularza rejestracyjnego. W rubryce „kwota” należy podać kwotę wymaganą przez pożyczkodawcę. Najczęściej jest to symboliczna kwota 1 grosza. Następnie należy zweryfikować prawidłowość wprowadzonych danych, a po pozytywnej weryfikacji wprowadzonych informacji należy zatwierdzić wykonanie przelewu.

Kiedy należy wykonać przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny wykonywany jest przez wnioskodawców jedynie przy składaniu pierwszego wniosku o pożyczkę. W pierwszej kolejności wymagane jest uzupełnienie formularza rejestracyjnego. Następnie na stronie internetowej pożyczkodawcy zostaje wygenerowany numer rachunku bankowego firmy pożyczkowej, na który należy przelać odpowiednią kwotę. Należy pamiętać, o tym co zostało już wspomniane, a mianowicie, że przelew weryfikacyjny powinniśmy wykonać jedynie z rachunku bankowego, który należy do nas. Nie możemy wykonać przelewu weryfikacyjnego z konta firmowego, a także z konta dzielonego ze współmałżonkiem. Czasami klienci zapominają o tym, a potem są zaskoczeni negatywną odpowiedzią na złożony wniosek.

Ile trzeba czekać na realizację weryfikacji?

Od otrzymania przelewu na koncie firmy pożyczkowej uzależnione jest potwierdzenie zgodności danych właściciela rachunku bankowego z danymi wnioskodawcy. Po dokonaniu weryfikacji i potwierdzeniu zgodności wyżej wymienionych danych firma pożyczkowa dokona wpłaty pożyczki na rachunek bankowy wnioskodawcy. Ważne! Środki finansowe przelewane są przez firmę pożyczkową wyłącznie na rachunek, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny.

 

Czas

 

Na szybkość procedury weryfikacyjnej klienta ma wpływ kilka czynników, w tym przede wszystkim posiadanie rachunku bankowego w tym samym banku, w którym rachunek bankowy posiada firma pożyczkowa. Przelewy pomiędzy bankami mogą odbywać się w różnym czasie. Przelewy zewnętrzne, czyli te pomiędzy różnymi bankami dokonywane są w określonych sesjach wychodzących i przychodzących banków. Najczęściej w ciągu 1 dnia roboczego. Zdecydowanie szybciej przesyłane są środki finansowe pomiędzy rachunkami bankowymi tego samego banku. Dochodzą one w ciągu paru minut- nawet w weekendy. Firmy pożyczkowe dbają o swoich klientów, dlatego wielu pożyczkodawców posiada kilka rachunków bankowych w przynajmniej najpopularniejszych bankach w kraju, dzięki czemu klienci mogą bez problemu odnaleźć rachunek firmy pożyczkowej w tym samym banku, w którym oni mają konto.

Czy potwierdzenie tożsamości wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami?

Związek Firm Pożyczkowych przestrzega klientów, aby zwracali uwagę na kwotę jaką przelewają firmie pożyczkowej w ramach przelewu weryfikacyjnego. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy przelew w wysokości jedynie 1 grosza. Taką kwotę pobierają firmy pożyczkowe zrzeszone w ZFP.

Prezes ZFP podkreśla, że niepokojącym sygnałem dla klienta powinien być wymóg przelania na konto firmy pożyczkowej kwoty wyższej niż 1 grosz. Należy mieć się na baczności, gdyż prawdopodobnie firma chce od nas wyłudzić jakieś środki finansowe.

Mając na uwadze powyższe, można przyjąć, że jest to jeden z czynników, dzięki którym można ocenić rzetelność i uczciwość firmy pożyczkowej. Minimalne kwoty w wysokości 1 grosza lub nawet 1 zł, nie powinny wzbudzać podejrzenia, ale wyższe kwoty, które czasem dochodzą do 10 zł powinny wzbudzać nasz niepokój. Prawdopodobnie nie są to rzetelne firmy pożyczkowe, ale oszuści.

Ostrożności nigdy za wiele

Jeśli firma pożyczkowa nie wzbudza naszego niepokoju, to mimo wszystko powinniśmy sprawdzić kto jest właścicielem rachunku bankowego, na które wpłacamy środki finansowe.

Przed potwierdzeniem przelewu powinniśmy sprawdzić do kogo należy konto, niezależnie czy jest to bank czy firma pożyczkowa. Nie jest dobrym rozwiązaniem wykonanie przelewu do firmy, o której nic nie wiemy. Wszystkie instytucje, które nie mają na swojej stronie internetowej numeru KRS oraz danych kontaktowych powinny wzbudzać w nas podejrzenie. Zawsze warto sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej w Związku Firm Pożyczkowych lub Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Skoro pożyczkodawcy mogą weryfikować swoich klientów, to my również powinniśmy wziąć z nich przykład. Lepiej być ostrożnym, niż później tracić niepotrzebnie pieniądze.

Co oprócz przelewu weryfikacyjnego

Przelew weryfikacyjny posiada kilka wad, jednak mimo wszystko jest podstawową metodą weryfikacji klientów instytucji finansowych. Największą wadą tej metody jest konieczność posiadania własnego elektronicznego rachunku bankowego. Dodatkowo należy posiadać przynajmniej 1 grosz, a czasami i więcej środków na koncie. Klienci, którzy nie mają żadnych środków na koncie nie przejdą takiej weryfikacji. Firmy pożyczkowe dostrzegły ten problem, dlatego kilka z firm zdecydowało się na wprowadzenie innych rozwiązań weryfikacyjnych. Wykorzystywane są tutaj aplikacje takie jak Instantor, GroszConnect i KontoConnect. Pierwszą wykorzystują ExtraPortfel i Lendon. Z kolei druga stosowana jest przez Super Grosz, a ostatnia przez Kredito24, Pandamoney oraz ExtraPortfel.

 

Instantor

 

Wyżej wymienione aplikacje nie są obsługiwane przez wszystkie instytucje finansowe. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy pożyczkowej, która wykorzystuje jedną z powyższych aplikacji, zapoznajmy się dokładnie z listą firm pożyczkowych, które stosują przy weryfikacji takie aplikacje.

Należy mieć na uwadze, że jeśli nie chcemy się zdecydować na przelew weryfikacyjny, liczba firm pożyczkowych jaka nam zostaje jest niewielka. Jeśli pożyczamy w sprawdzonych firmach pożyczkowych wymienionych w naszej porównywarce nie musimy się obawiać o nasze dane i bezpieczeństwo.

Zobacz pozostałe informacje i porady
Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  pani Henriette Clara - Ponad 2 tygodnie temu, 28.09.2018
  Mieszkam w Melbourne w Australii i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który mógłby zmienić moje życie i życie mojej rodziny, polecę każdą osobę, która szuka dla nich pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i jesteś w 100% pewny, że spłacasz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że pani Henriette Clara skierowała cię do nich. theodorejamesonfinance@gmail.com lub możesz wysłać tekst +12512704243
 • Czym jest odwrócony kredyt hipoteczny
  Kenneth Abrighten - Miesiąc temu, 02.09.2018
  Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać pożyczkę od lokalnych banków / innych instytucji finansowych? Czy potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie działalności lub rozwój firmy? Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pomaganiu ludziom w nabywaniu, odnawianiu i pozostaniu w domach oraz rozszerzaniu / rozpoczynaniu działalności. Pomagamy nowym przedsiębiorcom i właścicielom inteligentnych firm rozwijać się przy pomocy odpowiednich środków finansowych. Oferujemy szeroki zakres usług finansowych dla zainteresowanych klientów, którzy szukają pożyczek na sfinansowanie swoich wydatków. Nasza usługa jest oferowana w bardzo niskiej i minimalnej stawce 3%, zgodnie z Twoimi potrzebami. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź do nas przez: customercare@kabusinesshome.com, jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki. Z poważaniem customercare@kabusinesshom.com kennethabrighten@kabusinesshome.com www.kabusinesshom.com
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Tony Rock - 2 miesiące temu, 22.08.2018
  Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz? Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną? Myślisz o założeniu własnego biznesu? Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach. Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie? Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com} INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW: Kwota kredytu: Nazwa pożyczkobiorców: Dane kontaktowe kredytobiorcy: Ty i państwo: Miasto: Narodowość: Finansowanie pożyczki: Czas trwania pożyczki: Status cywilny: Łata: Seks: Miesięczny przychód: E-mail: fhacyberservics@gmail.com Numer telefonu: +1903) 568-0039 Pan Tony Rock Konsultant generalny
 • Łatwykredyt 1500zł na 30 dni bez odsetek - opinie informacje
  Monika - Pół roku temu, 12.04.2018
  Warto jeśli nie ma sie problemu z BIK!!!
 • Wysokość oprocentowania i opłat pożyczki online
  Kontek - Pół roku temu, 12.04.2018
  Dokładnie jak pisze kolaga wyżej. Doskonale że jest jakieś ograniczenie w wysokości oprocentowania, też zastanawiałem się czy firma może sobie nagle szybko podnieść oprocentowania do jakiś ogromnych procent. Swego czasu było przeciez głosno o firmach które miały po kilka tyś. % za opóźnienia spłat.
 • Trzy najbardziej uciążliwe skutki braku spłaty pożyczki
  Mateusz - Pół roku temu, 11.04.2018
  Jak kolega wyżej, nim weźmiesz kredyt pamietaj aby sprawdzic czy dasz rade go spłacić. Ludzie o tym zapominaja, a pozniej placz bo trafiają do BIK czy coś ;l