Czym jest przelew weryfikacyjny i ile wynosi

Czym jest przelew weryfikacyjny i ile wynosi

Każdy wnioskodawca ubiegający się o pożyczkę internetową musiał spotkać się z procedurą weryfikacji klienta. Najczęściej proces weryfikacji klienta opiera się na konieczności dokonania przelewu weryfikacyjnego lub inaczej opłaty weryfikacyjnej. Bez dokonania przelewu weryfikacyjnego i potwierdzenia danych, nie mamy co liczyć na uzyskanie pożyczki. Czy jest to konieczny proces? Czy nie da się uzyskać pożyczki bez wykonania przelewu weryfikacyjnego?

Weryfikacja to podstawa

Klienci najczęściej nie zastanawiają się w ogóle nad sensem dokonywania przelewów weryfikacyjnych. Tymczasem jak sugeruje sama nazwa takiego przelewu, jego celem jest ustalenie danych wnioskodawcy, czy aby na pewno osoba, która składa wniosek nie podaje się za kogoś innego. Podczas dokonywania przelewów weryfikacyjnych, pożyczkodawca otrzymuje symboliczną kwotę na swoim rachunku bankowym. Wraz z przelewem wyświetlone zostają dane właściciela konta bankowego, z którego został wykonany przelew bankowy. Umożliwia to firmom pożyczkowym zweryfikowanie danych zamieszczonych we wniosku pożyczkowym z danymi właściciela konta bankowego. Jeśli dane zamieszczone we wniosku będą się zgadzały z danymi właściciela konta jest to znak dla firmy pożyczkowej, że wnioskodawca podał prawidłowe dane i nie podszywa się pod nikogo innego, gdyż jakaś instytucja wcześniej zweryfikowała dane posiadacza konta. W tym przypadku zrobił to bank. Firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów, aby ci wykonywali przelewy weryfikacyjne wyłącznie z własnego konta bankowego. Nie ma możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego z firmowego konta bankowego lub rodziny, czy też znajomych. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta niż nasze własne mija się z celem. Przelew nie potwierdzi tożsamości wnioskodawcy co będzie skutkować odrzuceniem wniosku pożyczkowego. Firmy pożyczkowe nie robią tego po złości. Jest to zabezpieczenie nie tylko interesów firmy pożyczkowej, ale także społeczeństwa przez nieuczciwymi osobami, które mają w planach wyłudzenie środków finansowych z firmy pożyczkowej na nazwisko innej osoby.

 

sprawdzanie

 

Firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów podania swoich danych osobowych. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają od swoich klientów dodatkowo przesłania skanu dowodu osobistego. Jednak to nie wystarcza do zweryfikowania klienta, gdyż firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z tego, że dowód osobisty można zgubić lub może zostać skradziony, a znalazca naszego dowodu może mieć złe intencje i może wpaść na pomysł zaciągnięcia na nas jakiegoś zobowiązania finansowego. Jak można się spodziewać, bez weryfikacji klientów przez firmy pożyczkowe byłoby to stosunkowo proste. Pożyczkodawcy chroniąc się przed takimi sytuacjami starają się weryfikować wnioskodawców za pomocą innych środków- najczęściej poprzez przelew weryfikacyjny, jako pewna, szybka i skuteczna metoda weryfikacji klientów.

Prawidłowy przelew weryfikacyjny

Do wykonania przelewu weryfikacyjnego potrzebny jest wnioskodawcom dostęp do bankowości internetowej. Jest to bardzo ważne, gdyż oznacza to, że nie można dokonać przelewu weryfikacyjnego za pomocą wpłaty w okienku pocztowym lub w jakiejkolwiek innej formie. Przelew weryfikacyjny wykonywany jest przez wnioskodawców w analogiczny sposób w jaki wykonują pozostałe przelewy bankowe. W polu przeznaczonym do wpisania danych odbiorcy wpisywane są dane pożyczkodawcy. Pojawiają się one wnioskodawcom po uzupełnieniu formularza rejestracyjnego. W rubryce „kwota” należy podać kwotę wymaganą przez pożyczkodawcę. Najczęściej jest to symboliczna kwota 1 grosza. Następnie należy zweryfikować prawidłowość wprowadzonych danych, a po pozytywnej weryfikacji wprowadzonych informacji należy zatwierdzić wykonanie przelewu.

Kiedy należy wykonać przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny wykonywany jest przez wnioskodawców jedynie przy składaniu pierwszego wniosku o pożyczkę. W pierwszej kolejności wymagane jest uzupełnienie formularza rejestracyjnego. Następnie na stronie internetowej pożyczkodawcy zostaje wygenerowany numer rachunku bankowego firmy pożyczkowej, na który należy przelać odpowiednią kwotę. Należy pamiętać, o tym co zostało już wspomniane, a mianowicie, że przelew weryfikacyjny powinniśmy wykonać jedynie z rachunku bankowego, który należy do nas. Nie możemy wykonać przelewu weryfikacyjnego z konta firmowego, a także z konta dzielonego ze współmałżonkiem. Czasami klienci zapominają o tym, a potem są zaskoczeni negatywną odpowiedzią na złożony wniosek.

Ile trzeba czekać na realizację weryfikacji?

Od otrzymania przelewu na koncie firmy pożyczkowej uzależnione jest potwierdzenie zgodności danych właściciela rachunku bankowego z danymi wnioskodawcy. Po dokonaniu weryfikacji i potwierdzeniu zgodności wyżej wymienionych danych firma pożyczkowa dokona wpłaty pożyczki na rachunek bankowy wnioskodawcy. Ważne! Środki finansowe przelewane są przez firmę pożyczkową wyłącznie na rachunek, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny.

 

Czas

 

Na szybkość procedury weryfikacyjnej klienta ma wpływ kilka czynników, w tym przede wszystkim posiadanie rachunku bankowego w tym samym banku, w którym rachunek bankowy posiada firma pożyczkowa. Przelewy pomiędzy bankami mogą odbywać się w różnym czasie. Przelewy zewnętrzne, czyli te pomiędzy różnymi bankami dokonywane są w określonych sesjach wychodzących i przychodzących banków. Najczęściej w ciągu 1 dnia roboczego. Zdecydowanie szybciej przesyłane są środki finansowe pomiędzy rachunkami bankowymi tego samego banku. Dochodzą one w ciągu paru minut- nawet w weekendy. Firmy pożyczkowe dbają o swoich klientów, dlatego wielu pożyczkodawców posiada kilka rachunków bankowych w przynajmniej najpopularniejszych bankach w kraju, dzięki czemu klienci mogą bez problemu odnaleźć rachunek firmy pożyczkowej w tym samym banku, w którym oni mają konto.

Czy potwierdzenie tożsamości wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami?

Związek Firm Pożyczkowych przestrzega klientów, aby zwracali uwagę na kwotę jaką przelewają firmie pożyczkowej w ramach przelewu weryfikacyjnego. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy przelew w wysokości jedynie 1 grosza. Taką kwotę pobierają firmy pożyczkowe zrzeszone w ZFP.

Prezes ZFP podkreśla, że niepokojącym sygnałem dla klienta powinien być wymóg przelania na konto firmy pożyczkowej kwoty wyższej niż 1 grosz. Należy mieć się na baczności, gdyż prawdopodobnie firma chce od nas wyłudzić jakieś środki finansowe.

Mając na uwadze powyższe, można przyjąć, że jest to jeden z czynników, dzięki którym można ocenić rzetelność i uczciwość firmy pożyczkowej. Minimalne kwoty w wysokości 1 grosza lub nawet 1 zł, nie powinny wzbudzać podejrzenia, ale wyższe kwoty, które czasem dochodzą do 10 zł powinny wzbudzać nasz niepokój. Prawdopodobnie nie są to rzetelne firmy pożyczkowe, ale oszuści.

Ostrożności nigdy za wiele

Jeśli firma pożyczkowa nie wzbudza naszego niepokoju, to mimo wszystko powinniśmy sprawdzić kto jest właścicielem rachunku bankowego, na które wpłacamy środki finansowe.

Przed potwierdzeniem przelewu powinniśmy sprawdzić do kogo należy konto, niezależnie czy jest to bank czy firma pożyczkowa. Nie jest dobrym rozwiązaniem wykonanie przelewu do firmy, o której nic nie wiemy. Wszystkie instytucje, które nie mają na swojej stronie internetowej numeru KRS oraz danych kontaktowych powinny wzbudzać w nas podejrzenie. Zawsze warto sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej w Związku Firm Pożyczkowych lub Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Skoro pożyczkodawcy mogą weryfikować swoich klientów, to my również powinniśmy wziąć z nich przykład. Lepiej być ostrożnym, niż później tracić niepotrzebnie pieniądze.

Co oprócz przelewu weryfikacyjnego

Przelew weryfikacyjny posiada kilka wad, jednak mimo wszystko jest podstawową metodą weryfikacji klientów instytucji finansowych. Największą wadą tej metody jest konieczność posiadania własnego elektronicznego rachunku bankowego. Dodatkowo należy posiadać przynajmniej 1 grosz, a czasami i więcej środków na koncie. Klienci, którzy nie mają żadnych środków na koncie nie przejdą takiej weryfikacji. Firmy pożyczkowe dostrzegły ten problem, dlatego kilka z firm zdecydowało się na wprowadzenie innych rozwiązań weryfikacyjnych. Wykorzystywane są tutaj aplikacje takie jak Instantor, GroszConnect i KontoConnect. Pierwszą wykorzystują ExtraPortfel i Lendon. Z kolei druga stosowana jest przez Super Grosz, a ostatnia przez Kredito24, Pandamoney oraz ExtraPortfel.

 

Instantor

 

Wyżej wymienione aplikacje nie są obsługiwane przez wszystkie instytucje finansowe. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy pożyczkowej, która wykorzystuje jedną z powyższych aplikacji, zapoznajmy się dokładnie z listą firm pożyczkowych, które stosują przy weryfikacji takie aplikacje.

Należy mieć na uwadze, że jeśli nie chcemy się zdecydować na przelew weryfikacyjny, liczba firm pożyczkowych jaka nam zostaje jest niewielka. Jeśli pożyczamy w sprawdzonych firmach pożyczkowych wymienionych w naszej porównywarce nie musimy się obawiać o nasze dane i bezpieczeństwo.

Zobacz pozostałe informacje i porady
Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Krystyna Zofia - Ponad 2 tygodnie temu, 11.06.2019
  Moje świadectwo Witam wszystkich. Jestem po to, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem pożyczkę od pana Mateusza Horsta po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych kredytodawców, którzy obiecali pomoc, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki. Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie panu Mateuszowi Horstowi, obiecał mi pomóc, a on zrobił to, co obiecał bez zwłoki. pożyczkę i zmieniłem moje przekonanie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki. Skontaktuj się z Panem Mateuszem Horstem przez e-mail: horstmateusz4@gmail.com Dziękuję.
 • Bankowość elektroniczna w Polsce
  Krystyna Zofia - Ponad 2 tygodnie temu, 11.06.2019
  Moje świadectwo Witam wszystkich. Jestem po to, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem pożyczkę od pana Mateusza Horsta po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych kredytodawców, którzy obiecali pomoc, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki. Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie panu Mateuszowi Horstowi, obiecał mi pomóc, a on zrobił to, co obiecał bez zwłoki. pożyczkę i zmieniłem moje przekonanie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki. Skontaktuj się z Panem Mateuszem Horstem przez e-mail: horstmateusz4@gmail.com Dziękuję.
 • Bankowość elektroniczna w Polsce
  Krystyna Zofia - Ponad 2 tygodnie temu, 11.06.2019
  Moje świadectwo Witam wszystkich. Jestem po to, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem pożyczkę od pana Mateusza Horsta po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych kredytodawców, którzy obiecali pomoc, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki. Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie panu Mateuszowi Horstowi, obiecał mi pomóc, a on zrobił to, co obiecał bez zwłoki. pożyczkę i zmieniłem moje przekonanie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki. Skontaktuj się z Panem Mateuszem Horstem przez e-mail: horstmateusz4@gmail.com Dziękuję.
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Cathy Sims - Ponad 2 tygodnie temu, 06.06.2019
  Potrzebujesz Kredytu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: ccsrsims55@gmail.com (1) Pełna Nazwa: (2) wymagana ilosć jako kredyt: (3) numer telefonu : (4) czas Trwania: (5) Kraj:
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Sherlock Holmes - Ponad 3 tygodnie temu, 04.06.2019
  Witaj, zapewniamy uzasadnioną i wiarygodną pożyczkę w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Jesteśmy stowarzyszeni z największymi bankami w Ameryce i współpracujemy z United States creditbureau, aby nasze usługi były szybkie i skuteczne, udzielamy pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach, z odsetkami w wysokości 3% Poproś o 1000 USD do 10 000 000,00 $ z dowolnego powodu, Euro i funty. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz do nas dotrzeć; E-mail: SherlockHolmesloanfirm@gmail.com Tel: +1 856 272 0512
 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  .Mrs VICTORIA JOHNSON - Miesiąc temu
  Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki biznesowe lub korporacyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczki zdrowotne itp. )) A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu? Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni. PACIFIC FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym do weryfikacji. Spłata pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat. O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH, Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancialloanfirm@gmail.com Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje: Pełna nazwa: ____________________________ Wymagana kwota pożyczki: ________________ czas trwania pożyczki: _________________________ Cel pożyczki: ______________________ Data urodzenia: ___________________________ Płeć: _______________________________ Stan cywilny: __________________________ Adres kontaktowy: _______________________ Miasto / kod pocztowy: __________________________ Kraj: _______________________________ Zajęcie: ____________________________ Telefon komórkowy: __________________________ Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com podziękować CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON FIRMA PACIFIC FINANCIAL LOAN E-mail: pacificfinancialloanfirm@gmail.com