Czym jest monit i jakie są jego formy

Czym jest monit i jakie są jego formy

Czy nie uregulowałeś swojego zobowiązania finansowego we właściwym czasie? Możesz spodziewać się w najbliższym czasie monitu. Jest to ponaglenie skierowane do dłużników, która ma wpłynąć na dłużnika w taki sposób, żeby niezwłocznie uregulował zaległe zobowiązanie. Monit wysyłany jest przez firmy pożyczkowe do tych klientów, którzy nie regulują terminowo swoich długów.

Jest to informacja zawierająca przypomnienie o posiadanym przez klienta zobowiązaniu finansowym względem określonej firmy pożyczkowej. Monit ma przypomnieć dłużnikowi o negatywnych konsekwencjach jakie go czekają jeśli w dalszym ciągu będzie uchylał się od spłaty zaciągniętego zobowiązania. Mowa tutaj przede wszystkim o wizycie pracownika firmy windykacyjnej albo nawet egzekucji komorniczej. Monit to pewna próba osiągnięcia porozumienia firmy pożyczkowej z dłużnikiem. Może być także dowodem w postępowaniu sądowym. Ma on zachęcić dłużnika do współpracy z firmą pożyczkową. Należy podkreślić, że firmy pożyczkowe są świadome, iż ich klienci mogą mieć problemy przejściowe ze spłatą długu, jednak uchylanie się od zobowiązań i kontaktu z firmą pożyczkową nie są dobrym rozwiązaniem. Dłużnikowi zależy na spokoju i braku problemów, a firmie pożyczkowej zależy na odzyskaniu swoich środków finansowych, dlatego starają się polubownie rozwiązań problem. Sprawa sądowa i egzekucja komornicza to tak naprawdę ostateczność. Jednak w przypadku wyjątkowo problematycznych klientów jest to jedyne wyjście.


Jakie formy może mieć monit?

Monit może występować w różnorakich formach. Ponaglenie w formie monitu można wysłać między innymi za pomocą wiadomości SMS lub drogą mailową. Monit może zostać wysłany również drogą pocztową. Monitem jest również wizyta pracownika firmy w miejscu zamieszkania dłużnika, a nawet połączenie telefoniczne z ponagleniem. Monit powinien wskazywać wysokość zobowiązania finansowego i aktualną wysokość zadłużenia oraz konsekwencje jakie poniesie dłużnik jeśli w dalszym ciągu będzie uchylał się od spłaty zobowiązania. Oprócz powyższych informacji, monit powinien wskazywać numer umowy pożyczkowej oraz numer rachunku firmy pożyczkowej, na który w wyznaczonym terminie ma zostać wpłacone zadłużenie.

Koszty monitu

Klienci muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Koszt monitu uzależniony jest od cennika firmy pożyczkowej. Przykładowo Netcredit pobiera opłatę od klientów w wysokości 7 zł w przypadku monitu telefonicznego. Z kolei monit pocztowy jest droższy i wynosi 19 zł. Vivus natomiast wysyła monity drogą smsową, telefoniczną oraz tradycyjnie drogą pocztową. Monity wysyłane są po przekroczeniu 15, 30 oraz 60 dni od dnia, w którym powinna nastąpić spłata zobowiązania. Monit smsowy kosztuje 2 zł, ale pozostałe monity są droższe. Monit drogą telefoniczną kosztuje 5 zł. Monit drogą pocztową 15 zł. Inne terminy wysyłania monitów przewiduje Smartpożyczka. Firma wysyła monit 5, 7, 9, 11, 13, 15 oraz 17 dni po upływie wymagalnego terminu spłaty długu. Monit wysyłany jest droga mailową i smsową. Koszt monitu wynosi 4,5 zł. Monit wysyłany przez Łatwy Kredyt wynosi 40 zł w przypadku wysłania ponaglenia 35 dnia od wystąpienia opóźnienia. Lendon.pl z kolei przewiduje monit telefoniczny. Jego koszt wynosi 12 zł. Klienci powinni pamiętać, że jedynie terminowa spłata zobowiązania może ustrzec klientów przed dodatkowymi opłatami jakie wiążą się z monitami.

Konsekwencje monitu

Monit jest odpłatną formą wezwania do zapłaty zaległych zobowiązań pożyczkowych. Nie należy ich ignorować ponieważ obciążają nas dodatkowymi kosztami. W przypadku braku ich skuteczności, firma pożyczkowa ma prawo podjąć działania windykacyjne oraz skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Powtarzające się monity z pewnością nie będą nam przychylne w sądzie. Dodatkowo wszystko to znacznie obniży zdolność kredytową zadłużonego. Warto więc zrobić wszystko, by osiągnąć porozumienie z pożyczkodawcą w celu uniknięcia dalszych przykrych konsekwencji. Nie należy więc ignorować monitów a jak najszybciej skontaktować się z firmą, która udzieliła nam pożyczki.

Zobacz pozostałe informacje i artykuły • M
  Marko - 2 lata temu, 25.09.2017

  To właśnie w takich momentach ciesze sie ze wszystko spłacam na czas!!! POLECAM to kadzemu

 • N
  Norek1 - 2 lata temu, 08.11.2017

  Czyli zasadniczo, monit to po prostu wezwanie do zapłaty? Nic więcej, tak?

 • P
  Paweł_M - 2 lata temu, 11.12.2017

  Wow, pierwszy raz w ogóle słysze o czymś takim, dobrze wiedzieć mimo że nie planowałem nigdy mieć opóźnień ze spłatą :>

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  WANDA PAULA - 3 dni temu, 17.04.2019
  Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i pożyczkę mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i masz 100% pewności, że spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptanceloancompany11@gmail.
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Luis Roland - Miesiąc temu, 19.03.2019
  Moje imię to Luis Roland, mam uroczą żonę i 3 dzieci. tydzień temu rozpaczliwie potrzebowałem pieniędzy, więc pomyślałem o pożyczce, a potem natknąłem się na tak wielu oszustów, którzy odebrali ode mnie 2500 euro i odmówili mi e-maila. Stałem się bardzo sfrustrowany iw końcu pijany, jeden wierny dzień poszedłem do klubu na drinka, gdzie spotkałem starego przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co mi się przydarzyło, przedstawił mnie GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD i dał mi swój e-mail adres (ginamorganloancompany@gmail.com), powiedział mi, jak firma pomogła mu i jego rodzinie. Natychmiast skontaktowałem się z nią, gdy wróciłem do domu, powiedziano mi zasady i regulacje, po przetworzeniu pożyczki w mniej niż 24 godziny otrzymałem pożyczkę w wysokości 80 000 euro. Więc jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, możesz również skontaktować się z nią na ten adres e-mail: ginamorganloancompany@gmail.com
 • Bill - Miesiąc temu, 09.03.2019
  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale ... zrobiliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy udzielić pożyczki w przedziale od 5 000,00 USD do 500 000 000 USD za jedyne 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail: billjohnson.loanfirm011@gmail.com
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Mrs Sharon - Ćwierć roku temu, 12.01.2019
  Cześć wszystkim, Nazywam się Mrs Sharon Sim. Mieszkam w Singapurze i jestem dziś szczęśliwą kobietą? i powiedziałem sobie, że jakikolwiek pożyczkodawca, który uratuje moją rodzinę od naszej złej sytuacji, polecę każdą osobę, która szuka pożyczki, dał mi szczęście i mojej rodziny, potrzebowałem pożyczki w wysokości 250 000,00 S aby zacząć moje życie od kiedy jestem samotną matką z 3 dzieciakami spotkałem tego szczerego i BOGA obawiając się pożyczkodawcy pożyczki, który pomógł mi z pożyczką w wysokości 250 000,00 SG $. Dolar, on jest BOGIEM, bojąc się człowieka, jeśli potrzebujesz pożyczki, a spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nim, powiedz mu, że to jest pani Sharon, to odsyła cię do niego. skontaktuj się z Johnem Robinsonem, poprzez quickloanlender.help@gmail.com WhatsApp: +234 (0) 8107393284) Dziękuję.
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  THOMPSON GARY - 4 miesiące temu, 05.12.2018
  Witaj! Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem zarejestrowanym i wiarygodnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym trudności finansowe, osobom starającym się spłacać rachunki za naukę, tym, którzy próbują kupić samochód lub założyć własną firmę, kontrahentów i agencje rządowe. Aby uzyskać więcej informacji lub formularz wniosku o pożyczkę Skontaktuj się z nami przez e-mail: thompson.loanservice@gmail.com Zarządzanie. WhatsApp: +254753990568 Skontaktuj się z Credit Speedy teraz !!!
 • Bill Johnson - 5 miesiecy temu, 14.11.2018
  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale ... zrobiliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy udzielić pożyczki w przedziale od 5 000,00 USD do 500 000 000 USD za jedyne 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Nasze usługi obejmują: Konsolidacja długów Drugi kredyt hipoteczny Pożyczki biznesowe Pożyczki osobiste Pożyczki międzynarodowe Pożyczka dla każdego rodzaju Pożyczka rodzinna Xmas Loan finansujemy małą firmę kredytową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat udzielania pożyczki, skontaktuj się z nami, prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Pan Bill Johnson