Czym jest monit i jakie są jego formy

Czym jest monit i jakie są jego formy

Czy nie uregulowałeś swojego zobowiązania finansowego we właściwym czasie? Możesz spodziewać się w najbliższym czasie monitu. Jest to ponaglenie skierowane do dłużników, która ma wpłynąć na dłużnika w taki sposób, żeby niezwłocznie uregulował zaległe zobowiązanie. Monit wysyłany jest przez firmy pożyczkowe do tych klientów, którzy nie regulują terminowo swoich długów.

Jest to informacja zawierająca przypomnienie o posiadanym przez klienta zobowiązaniu finansowym względem określonej firmy pożyczkowej. Monit ma przypomnieć dłużnikowi o negatywnych konsekwencjach jakie go czekają jeśli w dalszym ciągu będzie uchylał się od spłaty zaciągniętego zobowiązania. Mowa tutaj przede wszystkim o wizycie pracownika firmy windykacyjnej albo nawet egzekucji komorniczej. Monit to pewna próba osiągnięcia porozumienia firmy pożyczkowej z dłużnikiem. Może być także dowodem w postępowaniu sądowym. Ma on zachęcić dłużnika do współpracy z firmą pożyczkową. Należy podkreślić, że firmy pożyczkowe są świadome, iż ich klienci mogą mieć problemy przejściowe ze spłatą długu, jednak uchylanie się od zobowiązań i kontaktu z firmą pożyczkową nie są dobrym rozwiązaniem. Dłużnikowi zależy na spokoju i braku problemów, a firmie pożyczkowej zależy na odzyskaniu swoich środków finansowych, dlatego starają się polubownie rozwiązań problem. Sprawa sądowa i egzekucja komornicza to tak naprawdę ostateczność. Jednak w przypadku wyjątkowo problematycznych klientów jest to jedyne wyjście.


Jakie formy może mieć monit?

Monit może występować w różnorakich formach. Ponaglenie w formie monitu można wysłać między innymi za pomocą wiadomości SMS lub drogą mailową. Monit może zostać wysłany również drogą pocztową. Monitem jest również wizyta pracownika firmy w miejscu zamieszkania dłużnika, a nawet połączenie telefoniczne z ponagleniem. Monit powinien wskazywać wysokość zobowiązania finansowego i aktualną wysokość zadłużenia oraz konsekwencje jakie poniesie dłużnik jeśli w dalszym ciągu będzie uchylał się od spłaty zobowiązania. Oprócz powyższych informacji, monit powinien wskazywać numer umowy pożyczkowej oraz numer rachunku firmy pożyczkowej, na który w wyznaczonym terminie ma zostać wpłacone zadłużenie.

Koszty monitu

Klienci muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami. Koszt monitu uzależniony jest od cennika firmy pożyczkowej. Przykładowo Netcredit pobiera opłatę od klientów w wysokości 7 zł w przypadku monitu telefonicznego. Z kolei monit pocztowy jest droższy i wynosi 19 zł. Vivus natomiast wysyła monity drogą smsową, telefoniczną oraz tradycyjnie drogą pocztową. Monity wysyłane są po przekroczeniu 15, 30 oraz 60 dni od dnia, w którym powinna nastąpić spłata zobowiązania. Monit smsowy kosztuje 2 zł, ale pozostałe monity są droższe. Monit drogą telefoniczną kosztuje 5 zł. Monit drogą pocztową 15 zł. Inne terminy wysyłania monitów przewiduje Smartpożyczka. Firma wysyła monit 5, 7, 9, 11, 13, 15 oraz 17 dni po upływie wymagalnego terminu spłaty długu. Monit wysyłany jest droga mailową i smsową. Koszt monitu wynosi 4,5 zł. Monit wysyłany przez Łatwy Kredyt wynosi 40 zł w przypadku wysłania ponaglenia 35 dnia od wystąpienia opóźnienia. Lendon.pl z kolei przewiduje monit telefoniczny. Jego koszt wynosi 12 zł. Klienci powinni pamiętać, że jedynie terminowa spłata zobowiązania może ustrzec klientów przed dodatkowymi opłatami jakie wiążą się z monitami.

Konsekwencje monitu

Monit jest odpłatną formą wezwania do zapłaty zaległych zobowiązań pożyczkowych. Nie należy ich ignorować ponieważ obciążają nas dodatkowymi kosztami. W przypadku braku ich skuteczności, firma pożyczkowa ma prawo podjąć działania windykacyjne oraz skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Powtarzające się monity z pewnością nie będą nam przychylne w sądzie. Dodatkowo wszystko to znacznie obniży zdolność kredytową zadłużonego. Warto więc zrobić wszystko, by osiągnąć porozumienie z pożyczkodawcą w celu uniknięcia dalszych przykrych konsekwencji. Nie należy więc ignorować monitów a jak najszybciej skontaktować się z firmą, która udzieliła nam pożyczki.

Zobacz pozostałe informacje i artykuły • M
  Marko - Rok temu, 25.09.2017

  To właśnie w takich momentach ciesze sie ze wszystko spłacam na czas!!! POLECAM to kadzemu

 • N
  Norek1 - Rok temu, 08.11.2017

  Czyli zasadniczo, monit to po prostu wezwanie do zapłaty? Nic więcej, tak?

 • P
  Paweł_M - Roku temu, 11.12.2017

  Wow, pierwszy raz w ogóle słysze o czymś takim, dobrze wiedzieć mimo że nie planowałem nigdy mieć opóźnień ze spłatą :>

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  THOMPSON GARY - Ponad tydzień temu, 05.12.2018
  Witaj! Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem zarejestrowanym i wiarygodnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym trudności finansowe, osobom starającym się spłacać rachunki za naukę, tym, którzy próbują kupić samochód lub założyć własną firmę, kontrahentów i agencje rządowe. Aby uzyskać więcej informacji lub formularz wniosku o pożyczkę Skontaktuj się z nami przez e-mail: thompson.loanservice@gmail.com Zarządzanie. WhatsApp: +254753990568 Skontaktuj się z Credit Speedy teraz !!!
 • Bill Johnson - Miesiąc temu, 14.11.2018
  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale ... zrobiliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy udzielić pożyczki w przedziale od 5 000,00 USD do 500 000 000 USD za jedyne 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Nasze usługi obejmują: Konsolidacja długów Drugi kredyt hipoteczny Pożyczki biznesowe Pożyczki osobiste Pożyczki międzynarodowe Pożyczka dla każdego rodzaju Pożyczka rodzinna Xmas Loan finansujemy małą firmę kredytową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat udzielania pożyczki, skontaktuj się z nami, prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Pan Bill Johnson
 • Przekonaj się że pożyczka na wesele nie jest błędem
  oewonga - Miesiąc temu, 13.11.2018
  Witam! Daniel w wonga com umożliwiamy zdalne podpisanie umowy – wystarczy, że wyrazisz zgodę, aby pełnomocnik podpisał umowę w Twoim imieniu. Taką zgodę możesz wyrazić zaznaczając odpowiednie pole podczas wypełniania wniosku. Ten proces jest w 100% bezpieczny: pełnomocnik otrzymuje od Ciebie pełnomocnictwo do podpisania tylko jednej i ściśle określonej przez Ciebie umowy. Wysyłka dokumentów droga pocztową nie jest wtedy konieczna. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga pl/live_chat?utm_source=zeropozyczki. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
 • Przekonaj się że pożyczka na wesele nie jest błędem
  Marek - 2 miesiące temu, 26.10.2018
  Wszystkie firmy wysyłają dokumenty pocztą :)
 • Przekonaj się że pożyczka na wesele nie jest błędem
  Daniel - 2 miesiące temu, 26.10.2018
  Hej, chciałam podpytać, bo tu sporo jest o pożyczkach. Czy otrzymam dokumenty pożyczki wonga pocztą skoro jest internetowa?
 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  pani Henriette Clara - Ćwierć roku temu, 28.09.2018
  Mieszkam w Melbourne w Australii i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który mógłby zmienić moje życie i życie mojej rodziny, polecę każdą osobę, która szuka dla nich pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i jesteś w 100% pewny, że spłacasz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że pani Henriette Clara skierowała cię do nich. theodorejamesonfinance@gmail.com lub możesz wysłać tekst +12512704243