Uwolnienie się z pętli długów i spłata zobowiązań

Uwolnienie się z pętli długów i spłata zobowiązań

Już sama nazwa dłużnik posiada negatywny wydźwięk. A problem posiadania długu dotyczy znacznej części społeczeństwa. Wielu ludzi zaciąga pożyczki pod wpływem chwili, nie zwracając uwagi na konsekwencje. Część z nich zaciąga kolejne zobowiązania, a gdy pojawiają się problemy z ich spłaceniem zaciągają kolejne, aby spłacić poprzednie i powoduje to powstanie pętli długów. Nie ma 100% bezpłatnych pożyczek. Ważne zaciągnięcie pożyczki powoduje, iż spłacamy większą część. Wpadając w pętle długów jesteśmy na prostej drodze do bankructwa.

Jak uwolnić się z pętli długów?

Pętla długów powoduje, iż człowiek znajduje się w sytuacji, która jest wyjątkowo ciężka do rozwiązania. Zaciąganie kolejnych zobowiązań nie przynosi pozytywnych rezultatów, wręcz przeciwnie, skutkuje tym, że jest coraz gorzej. Kiedy znaleźliśmy się w pętli długów, należy z niej jak najszybciej wyjść. Pierwszą czynnością jest rezygnacja z zaciągania kolejnych zobowiązań, gdyż zaciąganie kolejnych pożyczek działa jak efekt kuli śnieżnej. Należy zastanowić się , czy istnieje możliwość pozyskania środków finansowych z innych źródeł. Z pewnością korzystną metodą pozyskania środków finansowych jest dodatkowa praca lub świadczenie drobnych usług. Obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem licznych ofert pracy dodatkowej. Na stronach internetowych z zamieszczonymi ogłoszeniami ofert pracy jest wiele osób fizycznych i firm, które szukają ludzi do prac sezonowych, dodatkowych, oferując w zamian określone wynagrodzenie. Można też pomyśleć o sprzedaży niepotrzebnych bibelotów, a nawet starych, niepotrzebnych ubrań. Należy także skierować się do kompetentnej osoby w firmie, w której mamy pożyczkę, aby zaproponować spłacanie zobowiązań w ratach bądź odroczenie terminu spłaty poszczególnych rat.

Korzystne jest także systematyczne oszczędzanie. Planowanie wydatków oraz racjonalne gospodarowanie budżetem domowym może wpłynąć w istotny sposób na stan naszych oszczędności. Można oszczędzać na mediach, na rzeczach, które nie są nam niezbędne do życia. Zaoszczędzona w ten sposób kwota może pozwolić spłacić zobowiązania.

Czasami jednak mamy problem z dużymi zobowiązaniami finansowymi lub sytuacją, gdzie odsetki stanowią bardzo wysoką kwotę. Wówczas należy zwrócić się do odpowiednich firm, które zajmują się zawodowo pomocą dłużnikom w spłacie zobowiązań. Wśród takich firm wyróżnić można między innymi Centrum dłużnika, firma ta w swojej ofercie posiada tzw. oddłużanie, którym zajmuje się odpowiedni specjalista posiadający bardzo dużą wiedzę z zakresu finansów, prawa oraz negocjacji handlowych. Firma działając w imieniu klienta stara się negocjować warunki spłaty zadłużenia, w tym także dąży do anulowania odsetek karnych. Większość takich firm jest wiarygodna i skutecznie realizuje swoje zadania, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Jak nie popaść w pętle długów

Posiadanie licznych zobowiązań finansowych, kiedy mamy problemy z ich całkowitą spłatą jest trudną i nieprzyjemną sytuacją. Dlatego należy podejmować działania, dzięki którym nie popadniemy w pętle długów. Najważniejszą rolę odgrywa racjonalne zarządzanie budżetem domowym. Planowanie wydatków pozwala nie tylko na określenie wszystkich koniecznych wydatków, ale także pozwala dostrzec na jakie cele przeznaczamy największe kwoty i z jakich wydatków możemy zrezygnować. Wiele osób przeznacza bardzo duże środki pieniężne na gadżety oraz dostęp do różnorakich mediów. Wiele z produktów kupowanych jest na kredyt, często nie zdając sobie sprawy, że posiadamy także inne zobowiązania. Warto zauważyć, że pomimo wzrostu świadomości społeczeństwa na ten temat, jednak jak widać na podstawie wykresu, w dalszym ciągu stale przybywa nowych dłużników.

 

Zadłużenie polaków w 2011 roku

 

Jak już zostało wspomniane należy racjonalnie gospodarować swoim majątkiem. Kredyty i pożyczki należy zaciągać tylko wtedy, kiedy zmusza nas do tego ciężka sytuacja i nie mamy innego wyjścia. Wiele osób kupuje przedmioty na kredyt, które nie wymagają natychmiastowego zakupu- większy telewizor, nowszy samochód, nowe meble. Lepszym wyjściem jest systematyczne odkładanie określonej sumy pieniężnej na rachunek oszczędnościowy, dzięki czemu nie tylko odłożymy pożądaną kwotę, ale także sprawdzimy, czy wysokość rat nie jest dla nas zbyt wysoka. Uzbierane środki finansowe możemy przeznaczyć na zakup danego produktu, który zapewne po upływie pewnego czasu jest znacznie tańszy lub możemy kupić inny produkt, ewentualnie obniżyć wysokość kredytu o zgromadzoną kwotę.

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie pętli długów jest oszczędzanie. Regularne oszczędzanie powoduje, że po stosunkowo niedługim czasie możemy uzbierać pewną sumę pieniędzy. Z pewnością im dłuższy czas oszczędzania oraz im większe kwoty zostaną odłożone, tym szybciej uda nam się zgromadzić większe kwoty. Oszczędności mogą zostać przeznaczone na określone cele, może to być realizacja marzenia albo niespodziewane wydatki. Współczesna bankowość oferuje klientom możliwość oszczędzania w różnoraki sposób, zarówno poprzez tradycyjne przelewy na rachunek oszczędnościowy, jak i ustanowienie zlecenia stałego, czy zaokrąglanie rachunków przy dokonywaniu płatności kartą. Obecnie istnieje wiele skutecznych metod oszczędzania, o których mogą Państwo przeczytać pod adresem:

Zobacz pozostałe informacje i porady
Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  WANDA PAULA - 3 dni temu, 17.04.2019
  Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i pożyczkę mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i masz 100% pewności, że spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptanceloancompany11@gmail.
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Luis Roland - Miesiąc temu, 19.03.2019
  Moje imię to Luis Roland, mam uroczą żonę i 3 dzieci. tydzień temu rozpaczliwie potrzebowałem pieniędzy, więc pomyślałem o pożyczce, a potem natknąłem się na tak wielu oszustów, którzy odebrali ode mnie 2500 euro i odmówili mi e-maila. Stałem się bardzo sfrustrowany iw końcu pijany, jeden wierny dzień poszedłem do klubu na drinka, gdzie spotkałem starego przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co mi się przydarzyło, przedstawił mnie GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD i dał mi swój e-mail adres (ginamorganloancompany@gmail.com), powiedział mi, jak firma pomogła mu i jego rodzinie. Natychmiast skontaktowałem się z nią, gdy wróciłem do domu, powiedziano mi zasady i regulacje, po przetworzeniu pożyczki w mniej niż 24 godziny otrzymałem pożyczkę w wysokości 80 000 euro. Więc jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, możesz również skontaktować się z nią na ten adres e-mail: ginamorganloancompany@gmail.com
 • Bill - Miesiąc temu, 09.03.2019
  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale ... zrobiliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy udzielić pożyczki w przedziale od 5 000,00 USD do 500 000 000 USD za jedyne 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail: billjohnson.loanfirm011@gmail.com
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Mrs Sharon - Ćwierć roku temu, 12.01.2019
  Cześć wszystkim, Nazywam się Mrs Sharon Sim. Mieszkam w Singapurze i jestem dziś szczęśliwą kobietą? i powiedziałem sobie, że jakikolwiek pożyczkodawca, który uratuje moją rodzinę od naszej złej sytuacji, polecę każdą osobę, która szuka pożyczki, dał mi szczęście i mojej rodziny, potrzebowałem pożyczki w wysokości 250 000,00 S aby zacząć moje życie od kiedy jestem samotną matką z 3 dzieciakami spotkałem tego szczerego i BOGA obawiając się pożyczkodawcy pożyczki, który pomógł mi z pożyczką w wysokości 250 000,00 SG $. Dolar, on jest BOGIEM, bojąc się człowieka, jeśli potrzebujesz pożyczki, a spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nim, powiedz mu, że to jest pani Sharon, to odsyła cię do niego. skontaktuj się z Johnem Robinsonem, poprzez quickloanlender.help@gmail.com WhatsApp: +234 (0) 8107393284) Dziękuję.
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  THOMPSON GARY - 4 miesiące temu, 05.12.2018
  Witaj! Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem zarejestrowanym i wiarygodnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym trudności finansowe, osobom starającym się spłacać rachunki za naukę, tym, którzy próbują kupić samochód lub założyć własną firmę, kontrahentów i agencje rządowe. Aby uzyskać więcej informacji lub formularz wniosku o pożyczkę Skontaktuj się z nami przez e-mail: thompson.loanservice@gmail.com Zarządzanie. WhatsApp: +254753990568 Skontaktuj się z Credit Speedy teraz !!!
 • Bill Johnson - 5 miesiecy temu, 14.11.2018
  Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale ... zrobiliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy udzielić pożyczki w przedziale od 5 000,00 USD do 500 000 000 USD za jedyne 3% odsetek. Prosimy natychmiast odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Nasze usługi obejmują: Konsolidacja długów Drugi kredyt hipoteczny Pożyczki biznesowe Pożyczki osobiste Pożyczki międzynarodowe Pożyczka dla każdego rodzaju Pożyczka rodzinna Xmas Loan finansujemy małą firmę kredytową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat udzielania pożyczki, skontaktuj się z nami, prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Pan Bill Johnson