ViaSMS logo
Ocena: 4.3/5

Pożyczki online od ViaSMS

ViaSMS jest jednym z najlepszych pożyczkodawców internetowych, który udziela pożyczek od 2011 roku. Należy do międzynarodowej, Łotewskiej grupy finansowej Via SMS Group. Sukcesy w Polsce firma zapewniła sobie m.in. szybkim czasem oczekiwania na pożyczkę, niskimi kosztami pożyczek oraz dobrą jakością obsługi. Firma oferuje pożyczki przez internet oraz SMS na kwotę od 100 zł do maksymalnie 4000 zł. Pożyczkę należy zwrócić w zadeklarowanym podczas składania wniosku terminie. Nowi klienci mogą liczyć na bardzo popularną promocję darmowej pożyczki, której maksymalna kwota wynosi 1500 zł Oznacza to że pożyczając 1500 zł, po ustalonym terminie należy zwrócić dokładnie 1500 zł bez dodatkowych kosztów. Wnioskowanie odbywa się całkowicie przez internet oraz od drugiej pożyczki także przez SMS. Pieniądze wypłacane są nawet w ciągu 15 minut.

Aktualnie oferowane promocje

ViaSMS jak na bardzo dobrego pożyczkodawcę przystało oferuje swoim klientom korzystne oferty oraz ciekawe promocje.

 • Pożyczka bez odsetek - Każdy klient, który po raz pierwszy korzysta z usług ViaSMS otrzymuje możliwość uzyskania pożyczki bez odsetek na maksymalną kwotę 1500 zł.
  Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Całkowita kwota pierwszej pożyczki 1500 zł; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie 0%; opłata przygotowawcza 0%; RRSO: 0,01%
 • Szczęśliwa Środa - W każdą środę wszyscy aktualni klienci ViaSMS mogą liczyć na obniżenie kosztów pożyczki o 50%.
 • Program lojalnościowy - Firma docenia swoich stałych klientów, automatycznie obniżając koszty kolejnych pożyczek. Dzięki temu pożyczanie z ViaSMS staje się coraz tańsze
 • Program zaproś znajomych - Za każdego zaproszonego przez nas znajomego firma wypłaca 50 zł w gotówce. Przykładowo zapraszając 5 znajomych zarabiamy łącznie 250 zł.
Viasms promocja

Dokumenty i wymagania

ViaSMS oferuje pożyczki już od 20 roku życia, co jest jednym z niższych progów wśród innych pożyczkodawców. Aby wnioskować o pożyczkę nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty czy zaświadczenia. W uzyskaniu pożyczki potrzebne są jedynie dane z dowodu osobistego, numer telefonu oraz rachunek w polskim banku. W szczególnych przypadkach pożyczkodawca może poprosić o okazanie wyciągu bankowego, na którego wpływa nasze wynagrodzenie.

Przykładowe koszty pożyczki w ViaSMS

Przykładowe koszty pierwszej pożyczki bez odsetek:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
500 zł20 dni0 zł500 zł0 %
1000 zł25 dni0 zł1000 zł0 %
1500 zł30 dni0 zł1500 zł0 %
Przykładowe koszty kolejnej pożyczki:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
1500 zł30 dni420.32 zł1920.32 zł1920 %
2500 zł25 dni616.18 zł3116.18 zł2394 %
4000 zł30 dni1120.51 zł5120.51 zł1918 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę w ViaSMS

Wnioskowanie w ViaSMS jest bardzo proste i nikomu nie powinno sprawić problemów. Proces ten rozpoczyna się od wybrania kwoty oraz czasu spłaty pożyczki. Służy do tego celu specjalny kalkulator, który w czasie rzeczywistym wyświetli informacje takie jak suma opłat za pożyczkę, całkowita kwota spłaty, termin spłaty oraz RRSO. Po wyborze parametrów pożyczki zostaniemy poinformowani o konieczności rejestracji lub zalogowania na swoje konto w przypadku stałych klientów. Jeżeli pożyczasz w ViaSMS po raz pierwszy, przejdź do rejestracji, która jest jednocześnie wnioskiem o pożyczkę. Formularz wniosku o pożyczkę wymaga od nas tylko podstawowych danych z dowodu osobistego, telefonu oraz numeru konta bankowego. Problemów może przysporzyć wypełnienie Adresu zameldowania a dokładniej ulicy. Dostępna lista ulic pojawi się po podaniu kodu pocztowego, ważne jest więc, by podać kod pocztowy swojej ulicy a nie jak to często bywa, kod głównego urzędu poczowego. Jeżeli nasza ulica nie pokazuje się na liście, warto skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych na stronie kody.poczta-polska.pl


kalkulator viasms

Po wypełnieniu wniosku należy wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 0,01zł (jeden grosz) na jedno z rachunków bankowych pożyczkodawcy. Wszystkie informacje dotyczące sposobu realizacji przelewu oraz dostępne numery rachunków zostaną wyświetlone na ekranie. Przelew należy wykonać na konto, w którym sami posiadamy rachunek. Dzięki temu nasz przelew zostanie zaksięgowany w ciągu kilku minut. Jeżeli nasz rachunek nie pasuje do żadnego rachunku pożyczkodawcy, przelew należy wykonać na dowolne z podanych kont. Wydłuży to jednak czas księgowania wpłaty o maksymalnie 24 godziny robocze z powodu opóźnień w księgowaniu przelewów między bankowych. Wydłuży to także czas oczekiwania na pożyczkę.

Obsługiwane banki: Alior Bank/T-Mobile, BRE (mBank / Multibank), BZ WBK, PKO Bank Polski/ Inteligo, Millennium Bank, Bank Pekao SA, ING Bank

Kiedy ViaSMS odmówi przyznania pożyczki

ViaSMS każdy wniosek rozpatruje indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej z różnych źródeł. W przypadku wątpliwości pożyczkodawca kontaktuje się z klientem w celu zadania dodatkowych pytań lub zaproponowania niższej kwoty pożyczki. Wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony z wielu powodów, m.in. gdy klient:
 • widnieje w rejestrach dłużników
 • posiada niespłacone zobowiązania wobec ViaSMS
 • nie odbiera telefonu od ViaSMS
 • nie ukończył 20 lat
 • błędnie wypełnił formularz pożyczkowy
 • nie posiada stałego zameldowania w Polsce lub nie posiada polskiego obywatelstwa.

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Pożyczkę w ViaSMS należy spłacić w terminie, ponieważ pożyczkodawca nie przewiduje opcji przedłużenia czasu spłaty pożyczki. Aby spłacić pożyczkę należy wykonać przelew odpowiedniej kwoty na jedno z rachunków pożyczkodawcy, w tytule podając swój numer klienta. Wszystkie informacje potrzebne do spłaty pożyczki takie jak kwota oraz tytuł przelewu znajdują się w paneli klienta po zalogowaniu na stronie pożyczkodawcy oraz w wiadomości email, która została wysłana po przyznaniu pożyczki. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. Dzięki termu o kolejną pożyczkę można wnioskować już tego samego dnia. Limit wysokości pożyczki zwiększa się po upływie 7 dni od spłaty zobowiązania.

Jeżeli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w terminie, bezzwłocznie skontaktuj się z biurem obsługi klienta w celi wypracowania wspólnego rozwiązania. ViaSMS od marca 2016 roku nie przewiduje możliwości automatycznego przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Zwykle firma oferuje rozłożenie pożyczki na wygodne raty lub ustalenie nowego terminu spłaty.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki

Jeżeli wpłata należności nie zostanie odnotowana terminowo, ViaSMS naliczy pożyczkobiorcy odsetki karne za każdy dzień opóźnienia w spłacie zgodnie z ustawą prawną. Dodatkowo ViaSMS będzie wysyłał do zadłużonego przedsądowe wezwania do zapłaty w formie monitów, których koszt poniesie zadłużony zgodnie z poniższym cennikiem:
 • Monit w formie email: 1,5 zł
 • Mont w formie SMS: 2 zł
 • Monit telefoniczny: 6 zł
 • Monit w formie listu: 25 zł
Pożyczkodawca wysyła monity nie częściej niż raz na 4 dni a ich łączny koszt nie przekroczy 117,50 zł w 45 dniu po upływie terminu spłaty.

Jeżeli firma uzna powyższe metody za bezskuteczne, będzie dochodzić swoich należności przy pomocy windykacji oraz może skierować sprawę na drogę postępowania sądowego, których koszty pokryje zadłużony. Dodatkowo brak terminowej spłaty skutkować będzie przekazaniem informacji o zadłużeniu do rejestrów dłużników. Fakt tez obniża zdolność i wiarygodność kredytową zadłużonego pożyczkobiorcy.

Dane kontaktowe

 • ViaSMS Sp. z o.o.
 • Biuro obsługi klienta: 22 483 53 88, info@viasms.pl
 • Adres: Al. Jerozolimskie 123A; 02-017 Warszawa, NIP: 899-27-04-871

Podsumowanie

Podsumowując, ViaSMS to bardzo dobry pożyczkodawca, który oferuje niskie koszty pożyczek, bardzo dobrą obsługę klienta i szybkie wypłaty nie wymagając jednocześnie żadnych dodatkowych formalności. Dodatkową zaletą jest możliwość wnioskowania o pożyczę z każdego miejsca przy pomocy krótkich wiadomości SMS. Pierwsza pożyczka objęta jest promocją bez odsetek. Maksymalny koszt darmowej pożyczki wynosi 1500 zł. Stali klienci mogą liczyć na 4000 zł. Z pewnością nie jest to mała kwota. Czas oczekiwania na pożyczę wynosi około 15 minut, pod warunkiem że nasze konto bankowe obsługiwane jest przez ViaSMS. Stali i rzetelni klienci mogą liczyć na wiele korzyści jak na przykład niższe koszty kolejnych pożyczek, 50% zniżki w środy lub możliwość wnioskowania przez SMS. Minimalny wiek pożyczkobiorcy wynosi 20 lat. Elastyczne podejście do klienta często pozwala wypracować wspólne porozumienie, jeżeli nasza zdolność kredytowa nie jest na najwyższym poziomie.

Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • M
  Mufix - 6 lat temu, 10.01.2016

  Uwielbiam ViaSMS i te pożyczki na sms, jako stały klient wysyłam sms przejdę się jeszcze po sklepie i pieniądze zaraz są, świetna sprawa, polecam stały klient!

 • K
  kisiel - 6 lat temu, 22.05.2016

  Polecam ze względu na możliwośc wnioskowania przez SMS i zniżki dla stałych klientów, faktycznie jak drugi elektroinczny portfel, brakuje jeszcze tylko karty płatniczej :)

 • K
  Kaja - 6 lat temu, 04.06.2016

  Czy w 2017 roku przewidziane są jakieś nowe promocje?

 • I
  ildi - 6 lat temu, 22.07.2016

  Kiedyś korzystałam z ViaSMS ale teraz są lepsze firmy oferujące większe kwoty pożyczek

 • J
  Jurek - 6 lat temu, 22.09.2016

  Viasms był moja pierwszą pożyczą online, dobrze ją wspominam nie wiem jak teraz bo to było kilka lat temu

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.plPolecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit