provident logo
Ocena: 4.7/5

Pożyczki online od Provident

Provident Polska to bardzo duża instytucja finansowa, która jest absolutnym liderem w udzielaniu pożyczek i kredytów pozabankowych. Należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która notowana jest na Warszawskiej oraz Londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. W Polsce Provident świadczy usługi od 1997 roku, udzielając pożyczek ratalnych na dłuższy okres. Ogromne doświadczenie oraz kapitał pozwolił wypracować firmie najwyższą pozycję w naszym kraju. Ogromną zaletą Providentu jest indywidualne podejście do swoich klientów, dzięki któremu często udaje się wypracować porozumienie na warunkach, które nie są możliwe u innych kredytodawców czy banków z powodu trudniejszej sytuacji finansowej. Figurowanie w BIK także umożliwia uzyskanie pożyczki.

W ofercie Provident znajdują się kredyty pozabankowe na wysokie kwoty, które sięgają do 20 000 zł. Spłatę można rozłożyć na 48 miesięcy w systemie miesięcznych lub tygodniowych rat. Firma oferuje pożyczki gotówkowe, przy których indywidualny doradca klienta dostarczy gotówkę do domu oraz będzie odwiedzał nas po kolejne raty pożyczki. Drugą opcją jest pożyczka na konto. W tej opcji wniosek o pożyczę składa się online, pieniądze są przelewane na rachunek bankowy a spłatę pożyczki realizuje się poprzez zwykły przelew bankowy na konto pożyczkodawcy. Kredyty udzielane są na jasnych zasadach, bez ukrytych kosztów. Provident nie wymaga także żadnych specjalistycznych dokumentów. Do otrzymania pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty.

Aktualnie promocje i oferty

Provident systematycznie pracuje nad atrakcyjnością oferty oraz zadowoleniu swoich klientów oferując im bardzo ciekawe bonusy oraz promocje okresowe.

 • Koszt pożyczki 0 zł na aż 5 miesięcy - Promocja ta jest często organizowana jednak nie bezterminowa. Należy upewnić się czy w danym momencie promocja jest dostępna. Na aktualną chwilę Provident oferuje swoim klientom możliwość zwrotu pożyczonych pieniędzy bez ponoszenia jej kosztów w ciągu 5 miesięcy. Promocja dostępna jest dla kredytów od 500 do 2000zł.
 • Pakiet zdrowie - wszystkim klientom, którzy pożyczą minimum 1000zł provident oferuje roczne ubezpieczenie zdrowotne w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. W pakiecie znajduje się m.in. darmowe leczenie, możliwość skorzystania z lekarza specjalisty, wizyty pielęgniarki lub opłacenie leków na kwotę do 300zł. Pełna lista zalet dostępna jest na stronie provident.
 • PREMIA PLUS - Specjalna oferta dla lojalnych klientów, którzy terminowo spłacają swoje zobowiązania. Rzetelni klienci mogą liczyć na specjalne warunki kredytowania, niższe koszty kredytów czy oferty specjalne.
 • Okresowa przerwa w spłacie - możliwość odroczenia terminu spłaty o miesiąc bez podania przyczyny. Można ją wykorzystać np. w przypadku problemów ze spłatą raty lub nieplanowanych wydatków.
promocja provident

Dokumenty i wymagania

Provident stawia na wygodę klientów i minimum formalności. Jedyne wymagane dokumenty to dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dane adresowe (np. wyciąg z banku, kwitek rachunku itp.) W szczególnych przypadkach, np. podczas wnioskowanie o większe kwoty, firma może poprosić o zaświadczenie o dochodach. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.

Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Provident jak każda firma udzielająca pożyczek korzysta z rejestru dłużników Biura Informacji Gospodarczej S.A. oraz Biurach Informacji Kredytowej S.A. Figurowanie w bazach dłużników nie przesądza jednak o odmowie przyznania pożyczki. Każdy wniosek rozpatrzany jest indywidualnie. Indywidualny doradca klienta w przypadku odmowy może zaproponować mniejszą kwotę kredytu lub krótszy czas kredytowania.

Przykładowe koszty pożyczki w Provident

Przykładowe koszty pierwszej pożyczki bez odsetek:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
1000 zł30 dni0 zł1000 zł0 %
4000 zł30 dni0 zł4000 zł0 %
Przykładowe koszty kolejnej pożyczki:
Kwota Okres Rata Do spłaty RRSO
3000 zł3 rat1300 zł3900 zł
Koszt: 900 zł
441 %
5000 zł12 rat638.67 zł7664.04 zł
Koszt: 2664.04 zł
133.15 %
5000 zł24 rat358.33 zł8599.92 zł
Koszt: 3599.92 zł
77.52 %
15000 zł24 rat1075 zł25800 zł
Koszt: 10800 zł
77.52 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę

Provident jako jeden z niewielu oferuje nam dwie wygodne możliwości uzyskania pożyczki ratalnej, które możemy wybrać w zależności od preferencji.

Pożyczka dopasowana

Pierwszą jest „Pożyczka dopasowana”, której wypłata oraz odbiór należnych rat realizowana jest poprzez indywidualnie przyznawanego doradcy klienta. W celu wnioskowania o pożyczkę należy skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, dostępnego na stronie Providenta. Przy jego pomocy wybierzemy kwotę, czas oraz metodę spłaty pożyczki. Kalkulator na w czasie rzeczywistym zaprezentuje wysokość raty, całkowitą kwotę do zapłaty oraz RRSO.

Po wybraniu parametrów pożyczki przechodzimy do wypełniania formularza wnioskowego. Formularz wymaga podania podstawowych danych osobowych. Można też skontaktować się z pożyczkodawcą pod numerem 0 801 707 990 i umówić się z doradcą. Po złożeniu wniosku Provident skontaktuje się z nami w celu umówienia wizyty doradcy w naszym domu. Podczas wizyty doradca omówi szczegóły pożyczki oraz odpowie na wszelkie pytania. Jest to opcja bardzo wygodna, szczególnie dla starszych osób. Pożyczka w tej opcji jest nieco droższa, ze względu na regularną wizytę doradcy w celu odbioru rat pożyczki. Z tej metody powinny skorzystać osoby, które nie posiadają konta bankowego, nie chcą lub nie potrafią wykonywać przelewów lub nie posiadają najlepszej zdolności kredytowej. Pożyczka ta jednak, ze względu na konieczność regularnych odwiedzin pracownika firmy, jest droższa od pożyczki samoobsługowej online.provident
Porównanie kosztów kredytu dla przykładowej kwoty 5000 zł


Pożyczka samoobsługowa

Drugą opcją uzyskania pożyczki jest tzw. „Pożyczka samoobsługowa”. Opcja ta jest tańsza od opcji z obsługą domową ze względu na brak konieczności odbierania rat pożyczki przez przedstawiciela. Podobnie jak w pierwszym przypadku, wniosek o pożyczkę rozpoczyna się od prostego kalkulatora pożyczkowego, dzięki któremu ustawiamy odpowiednie parametry spłaty pożyczki. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza wnioskowego. Formularz nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczą tylko podstawowe dane z dowodu osobistego.

Po wypełnieniu wniosku należy przejść do weryfikacji swoich danych osobowych. Przy opcji pożyczki online, proces ten odbywa się poprzez wykonanie przelewu w wysokości 1 zł na rachunek pożyczkodawcy. Przelew ten ma na celu potwierdzenie danych osobowych oraz przynależności konta bankowego. Provident korzysta z systemu BlueCash obsługującego praktycznie wszystkie najpopularniejsze banki, dzięki czemu zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego powinno trwać kilka minut.

Po zaksięgowaniu przelewu wysokości 1zł Provident przystąpi do weryfikacji naszego wniosku. Na podstawie podanych informacji oraz informacji z Biur Informacji Gospodarczych i Kredytowych oszacuje naszą zdolność kredytową. W przypadku wątpliwości firma może poprosić nas o zaświadczenie o dochodach lub skontaktować się telefonicznie w celu zadania kilku pytań lub zaproponowania niższej kwoty. Provident to bardzo elastyczny pożyczkodawca, który bardzo często udziela pożyczek osobom, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza a rejestry dłużników nie są czyste.

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Pożyczkę spłaca się w zależności od wybranego wariantu.

 • Przy wyborze opcji „Pożyczka samoobsługowa”, kolejne raty kredytu spłaca się poprzez wykonanie przelewu odpowiedniej kwoty na konto pożyczkodawcy. Wszelkie informacje potrzebne do realizacji przelewu zostaną wysłane na adres email po przyznaniu pożyczki. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, które udzieli nam odpowiedzi na wszelkie pytania, także dotyczące spłaty pożyczki. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki w całości przed jej terminowym zakończeniem. W tym celu należy skontaktować się w Biurem Obsługi Klienta i poinformować o chęci wcześniejsze spłaty. Konsultant przeliczy wówczas należną kwotę, pomniejszoną o niewykorzystane odsetki.
 • W opcji „Pożyczka Dopasowana” pożyczkę spłaca się podczas regularnych wizyt domowych. Indywidualnie przydzielony doradca klienta w zależności od wyboru spłaty będzie raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Terminy oraz godziny odbioru należności ustalane są indywidualnie z doradcą. W każdej chwili można istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki. W tym celu należy poinformować o chęci wcześniejszej spłaty swojego doradcę, który przeliczy pożyczę, pomniejszy ją o niewykorzystane odsetki i poinformuje o ostatecznej wysokości spłaty.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki

Jeżeli korzystasz z obsługi domowej i nie jesteś w stanie spłacić w terminie należnej raty, skontaktuj się ze swoim doradcą klienta w celu wspólnego wypracowania rozwiązania problemu. W przypadku braku terminowej spłaty pożyczki lub jej rat, która została zaciągnięta przez internet, provident nalicza odsetki karne w wysokości czterokrotnej stopy lombardowej NBP oraz dodatkowo 15 zł za każde pisemne lub telefoniczne wezwanie do zapłaty.

W przypadku braku, kiedy wysyłane monity nie przyniosą skuteczności, pożyczkodawca będzie dochodzić swoich należności poprzez windykację oraz dalej na drodze sądowej, której koszty pokrywa zadłużony pożyczkobiorca.. Provident jak każdy inny pożyczkodawca posiada także prawo do przekazania informacji o zobowiązaniach klientów do biur informacji gospodarczej oraz kredytowej co skutkuje obniżeniem zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Dane kontaktowe

 • Provident Polska
 • Biuro obsługi klienta: 022 455 47 47, bok@provident.pl
 • Adres: ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

Podsumowanie i opinie

Provident to bez wątpienia najlepsza instytucja pozabankowa, która oferuje pożyczki długoterminowe. Bardzo duże, międzynarodowe doświadczenie oraz wiele lat na rynku przekłada się bezpośrednio na najwyższą jakość usług, wysoką przyznawalność oraz elastyczne podejście do klienta. Dużą zaletą jest fakt, że z pożyczki w Provident mogą skorzystać także osoby, które widnieją w rejestrach dłużników. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Maksymalna kwota pożyczki ratalnej wynosi aż 20 000 zł, dostępna na maksymalnie 24 miesiące w systemie wygodnych, tygodniowych lub miesięcznych rat. Wśród społeczeństwa wciąż panuje przekonanie, że Provident to firma bardzo droga. W przeszłości rzeczywiście tak było. Aktualnie firma umożliwia skorzystanie z pożyczki całkowicie przez internet, co znacznie obniża jej koszt choćby dzięki wyeliminowaniu potrzeby regularnego odwiedzania klienta w miejscu jego zamieszkania. Dzięki temu firma mogła zaoferować jedne z najtańszych kredytów na polskim rynku. Dodatkowo provident oferuje swoim klientom wiele bonusów oraz promocji.

Popularne reklamy od Provident

Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • N
  Natalia - 6 lat temu, 19.03.2016

  Wizyty domowe może droższe ale za to od lat to jedna z niewielu szans na otrzymanie kredytu kiedy ma się komornika. Normanie przychodzi babeczka, dogadasz się zobaczy oceni czy przyznać czy nie

 • T
  tyryryry - 6 lat temu, 25.05.2016

  Trzeba przyznać że miesięczne raty są o wiele lepsze niż te co tydzień, co człowiek stresował się jak w środku miesiąca skołować gotówkę dla babki która zaraz przyjdzie po kase a tak raz w miesiącu po wypłacie

 • J
  Julia - 6 lat temu, 05.09.2016

  Kiedyś provident kojarzył mi się ze złodziejami gdyż koszty pożyczki były tragiczne, często 100%! teraz już wiem czemu wkońcu odwiedzanie przedstawiciela co tydzień kosztowało, teraz przez internet bardzo tanie te kredyty mają

 • K
  Katarzynka - 6 lat temu, 08.09.2016

  Potwierdzam pożyczka w provident jest super małe odsetki i różne dodatki bonusy, bez problemu otrzymałam kredyt przez internet, łatwo i szybko i sprawnie

 • R
  Rychux - 6 lat temu, 21.09.2016

  Regularnie korzystam z providenta, nie zawsze chętnie jednak u nich zawsze otrzymam pożyczkę mimo że posiadam komornika. Cieszy fakt, że ceny obsługi domowej znacząco spadły, kiedyś rzeczywiście były drogie

 • A
  anonim - 6 lat temu, 22.09.2016

  nachapali się kasy przez 15 lat drogimi kredytami to teraz czas na zniżki haha

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.plPolecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit