smartpozyczka logo
Ocena: 3.8/5

Smart Pożyczka została uruchomiona w połowie 2014 roku jako serwis oferujący szybkie i rzetelne pożyczki przez internet. Należy do międzynarodowej spółki Mała Pożyczka Sp. z o.o., która od 2010 specjalizuje się w udzielaniu pożyczek w 4 krajach Europy, w tym w Polsce. Na terenie naszego kraju spółka zarządza jeszcze jednym pożyczkodawcą – PożyczkaPlus. Smart Pożyczka oferuje pożyczki online na kwotę od 200 zł do zł n okres od 10 do dni. Dla wszystkich nowych klientów firma przewidziała możliwość wnioskowania o pożyczkę bez odsetek. Kwota darmowej pożyczki wynosi maksymalnie zł na okres od 10 do dni. W momencie spłaty pierwszej pożyczki należy zwrócić dokładnie taką kwotę, jaką otrzymaliśmy podczas przyznawania pożyczki. Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się całkowicie prze internet. Pieniądze wypłacane są nawet w ciągu 15 minut. Stali klienci mogą liczyć na program lojalnościowy, który pozwala obniżyć koszty kolejnych pożyczek o maksymalnie 20% oraz możliwość wnioskowania o pożyczkę przez SMS.

Aktualne promocje

 • Pierwsza pożyczka bez odsetek - Każdy nowy klient, który wnioskuje o pożyczkę w firmie po raz pierwszy, otrzymuje możliwość skorzystania z popularnej promocji pierwszej pożyczki bez odsetek. Pożycza ta udzielana jest maksymalną kwotę 1000 zł na okres do 30 dni.
  Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pierwsza pożyczka wybrana na okres 10 do 30 dni na 1000 zł jest całkowicie za 0 zł. Jej RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%, opłata przygotowawcza 0%, oprocentowanie stałe w skali roku 0%, prowizja 0 zł, całkowita kwota do spłaty 1000 zł.
 • Program lojalnościowy - Klienci, którzy rzetelnie i terminowo spłacają swoje pożyczki otrzymują Status Lojalnego Klienta, który wraz z kolejnymi pożyczkami pozwala obniżyć ich koszty o maksymalnie 20%.

Pożyczka bez odsetek

Wymagania i dokumenty

Pożyczkę w firmie z pewnością nie można nazwać Smart. Wniosek o pożyczkę jest jednym z bardziej wymagających wniosków na rynku chwilówek internetowych. Po za standardowo dowodem osobistym, numerem rachunku oraz numeru telefonu, w celu wypełnienia wniosku potrzebne będą jeszcze skan lub zdjęcie dowodu osobistego z dwóch stron w kolorze oraz skan lub zdjęcie umowy o prace lub wyciągu z naszego konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie. Sam formularz posiada dość dużo pól, które należy wypełnić typu miejsce pracy, miesięczny dochód, forma zatrudnienia czy cel pożyczki. Wnioskujący powinien być obywatelem polski oraz ukończyć 21 lat.

Weryfikacja klienta w BIK, ERIF, KRD i inne

Rekompensatą za niezbyt prosty wniosek z pewnością jest fakt, że firma nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Oznacza to, że jeżeli zalegamy ze spłatą raty kredytu bankowego możemy bez obaw wnioskować o pożyczkę.

Niestety w przypadku figurowania w rejestrze dłużników ERIF lub Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD) szanse na otrzymanie pożyczki w Smart Pożyczka znacząco się zmniejszą. Firma jasno informuje swoich klientów podczas wnioskowania o pożyczkę. Tradycyjnie jednak warto spróbować, drobne przyczyny wpisów nie koniecznie muszą wpłynąć na decyzję o przyznaniu lub odmowie pożyczki szczególnie na niższe kwoty. Jeżeli jednak widniejesz w KRD lub ERIF z poważniejszych powodów, o pożyczce w Smart Pożyczka możesz zapomnieć.

Przykładowe koszty pożyczki w Smart pożyczka

Przykładowe koszty pierwszej pożyczki bez odsetek:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
200 zł20 dni0 zł200 zł0 %
500 zł25 dni0 zł500 zł0 %
1000 zł30 dni0 zł1000 zł0 %
Przykładowe koszty kolejnej pożyczki:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
1500 zł20 dni399 zł1899 zł7303 %
2000 zł25 dni541 zł2541 zł3196 %
3000 zł30 dni823 zł3823 zł1810 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę

Wniosek o pożyczę w Smart pożyczka należy rozpocząć od wybrania interesującej kwoty pożyczki oraz czasu jej spłaty. Służy do tego przejrzyście przygotowany kalkulator kredytowy, dzięki któremu wybierzemy odpowiednie parametry pożyczki. Kalkulator na bieżąco będzie przeliczać należne odsetki i wyświetli wybraną kwotę, koszt pożyczki, całkowitą kwotę spłaty , dzień spłaty oraz RRSO. Wypełnienie wniosku o pożyczkę niestety nie jest już takie proste. Formularz zawiera wiele pól oraz po za standardowymi danymi wymaga także informacji na temat miejsca zatrudnienia, stanowiska, miesięcznego dochodu, czy celu pożyczki. Dodatkowo Smart Pożyczka wymaga także zdjęcia lub skanu dowodu osobistego oraz zdjęcie lub skan umowy o pracę lub wyciągu z banku. Wszystko to powoduje, że do chęci uzyskania pożyczki należy się wcześniej odpowiednio przygotować i zaopatrzyć.


Kalkulator kredytowy Smart pożyczka

Po wypełnieniu niezbyt prostego formularza zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Przelew ten wymagany jest do potwierdzenia zgodności danych osobowych podanych podczas rejestracji oraz przynależności rachunku bankowego. Wysokość przelewu rejestracyjnego wynosi 0,01 zł (jeden grosz). Wszystkie dane potrzebne do wykonania przelewu zostaną wyświetlone na ekranie. Aby maksymalnie przyśpieszyć uzyskanie pożyczki, przelew należy wykonać na rachunek, w którym sami posiadamy konto. W przypadku kiedy nasz bank nie pasuje do żadnego z oferowanych przez pożyczkodawcę banków, czas rozpatrywania wniosku może wydłużyć się do 24 godzin roboczych z powodu opóźnień transakcji międzybankowych.

Obsługiwane banki: PKO Bank Polski SA, Alior Bank S.A., Bank Zachodni WBK S.A, mBank S.A., Bank Millennium SA

W momencie zaksięgowania przelewu przez firmę, niezwłocznie przechodzi ona do weryfikacji wniosku oraz decyzji o przyznaniu lub odmowie pożyczki. Sprawdzane są dane osobowe, ich zgodność oraz weryfikacja w KRD oraz ERIF. Decyzja o przyznaniu bądź odmowie zostanie wysłana poprzez email oraz SMS. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze zostają wypłacane na rachunek, z którego wykonano opłatę weryfikacyjną w wysokości jednego grosza. Wszelkie informacje o pożyczce oraz jej spłacie wysyłane są na email podany podczas rejestracji.

Kiedy Smart Pożyczka może odmówić udzielenia pożyczki

Decyzja o przyznaniu lub odmowie pożyczki należy do Pożyczkodawcy, który indywidualnie ocenia możliwości kredytowe wnioskującego. Wniosek o pożyczkę na pewno zostanie odrzucony jeżeli klient:
 • przesłał dokumenty w nieczytelny sposób
 • nie posiada stałego zatrudnienia
 • posiada zajęte wynagrodzenie przez komornika
 • widnieje w KRD lub ERIF
 • posiada zaległe zobowiązania wobec Smart Pożyczka
 • niepoprawnie wypełnił wniosek o pożyczkę
 • nie ukończył 21 lat lub przekroczył 73 lata
 • nie posiada obywatelstwa polskiego lub stałego zamieszkania na terenie kraju

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Aby spłacić pożyczkę należy przelać odpowiednią należną kwotę na konto pożyczkodawcy. Wszelkie potrzebne informacje, takie jak numer rachunku czy indywidualne dane do przelewu zostały wysłane na Twoją skrzynkę mailową niezwłocznie po przyznaniu pożyczki. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z pożyczkodawcą pod numerem 795 888 820

Przedłużenie pożyczki jest możliwe tylko jeden raz oraz tylko dla klientów, którzy pożyczają w Smart Pożyczka po raz pierwszy a ich pożyczka objęta jest promocją darmowej pożyczki. Pożyczkę można przedłużyć o maksymalnie 30 dni po uiszczeniu odpowiedniej opłaty przedłużającej zależnej od kwoty pożyczki oraz czasu jej przedłużenia. Wszelkie informacje dostępne są po zalogowaniu się na stronie pożyczkodawcy.

Stali klienci, którzy mają problemy z terminową spłatą pożyczki powinni bezzwłocznie skontaktować się z Biurem Obsług Klienta Smart Pożyczka w celu zgłoszenia faktu oraz wypracowania wspólnego rozwiązania. Zazwyczaj jest nim możliwość tzw. Refinansowania pożyczki. Opcja ta jest płatna w zależności od kwoty pożyczki oraz przyznawana na okres refinansowanej pożyczki.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki

Jeżeli pożyczka nie zostanie spłacona w wyznaczonym terminie, pożyczkodawca rozpocznie działania mające na celi zwrot pożyczki przez Pożyczkobiorcę. Pierwszą metodą działania pożyczkodawcy są wezwania do zapłaty wysyłane w formie płatnych monitów. Koszty wezwań doliczane są do kosztów pożyczki według poniższego cennika:

 • 4.50 zł za każde wezwanie w postaci SMS lub EMAIL.
 • 29 zł za trzy pierwsze wezwanie listem poleconym
 • 59 zł za czwarte i ostatnie wezwanie listem poleconym
Do kosztów monitów należy doliczyć także odsetki karne, naliczane każdego dnia po upływie umówionego terminu spłaty. Odsetki wynoszą zgodnie z aktualnym prawem 14% w skali roku. W przypadku dalszego braku spłaty pożyczki po czwartym wezwaniu, pożyczkodawca ma prawo dochodzić swoich należności przy pomocy instytucji windykacyjnych oraz dalej na drogę sądową, których koszty ponosi pożyczkobiorca.
Smart pożyczka posiada także prawo do przekazania informacji o zadłużeniu do Rejestrów dłużników co spowoduje obniżenie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Dane kontaktowe

 • Mała Pożyczka Sp. z o.o.
 • Adres: ul. Składowa 12, 15-399 Białystok
 • Biuro obsługi klienta: 85 871 00 49, info@smartpozyczka.pl
 • Dział windykacji: 85 871 00 39, windykacja@smartpozyczka.pl

Podsumowanie

Smart pożyczka z pewnością nie jest taka smart, jak wskazywałaby nazwa, nie mniej jednak godna polecenia, szczególnie wszystkim tym, którzy figurują na listach BIK-u. Pożyczając po raz pierwszy można liczyć na kwotę 1000 zł na okres 30 dni. Pierwsza pożyczka objęta jest promocją pożyczki bez odsetek, dzięki temu każdy nowy klient, pożyczający po raz pierwszy nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów czy odsetek. Maksymalna kwota pożyczki dostępna w Smart Pożyczka wynosi 3000 zł i jest ona dostępna dopiero od 7 pożyczki. Formularz rejestracyjny wymaga podania dodatkowych danych o zatrudnieniu oraz przesłania zdjęcia lub skanu dokumentów takich jak dowód osobisty oraz wycia z banku lub zaświadczenie o dochodach. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 15 minut od momentu zaksięgowania przelewu weryfikacyjnego. Każdy klient, który pierwszą pożyczkę ma już za sobą, o kolejną może wnioskować poprzez SMS. Minimalny wiek wnioskodawcy wynosi 21 lat. Pożyczkodawca oferuje możliwość przedłużenia oraz refinansowania pożyczki.

Popularne reklamy od Smart Pożyczka

Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • K
  Kinga - 2 lata temu, 01.01.2016

  Że niby skan dowodu? od razu odpuściłam nie będę nikomu dowodu przesyłać już przestrzegali o tym, kto to widział

 • K
  Kondar - 2 lata temu, 24.04.2016

  Smart to nie jest na pewno, wręcz się spociłem wypełniając wniosek, strasznie dużo danych trzeba podawać no ale przynajmniej szybko wypłacają pieniądze

 • N
  niepodam - 2 lata temu, 25.08.2016

  zniżki dla stałych klientów to chyba na ślepo pisali, 20% :D Skisłem

 • J
  Jox85 - Rok temu, 03.01.2017

  Polecam szybko wypłacaja pieniadze i pierwsza pozyczka za darmo

 • M
  Monii - 11 miesiecy temu, 15.11.2017

  Polecam rzucic okiem na pozostałe firmy na tej stronie, chyba beda lepsze oferty.

 • M
  Mateusz - 9 miesiecy temu, 04.01.2018

  Najgorsze ze trzeba skanowac dowód, to troche słaba opcja.

 • K
  Krzysztof - 9 miesiecy temu, 05.01.2018

  Dowód + długa procedura uzupełniania dokumentów :/

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl

 • Zalety zakupu domu na kredyt hipoteczny
  pani Henriette Clara - Ponad 2 tygodnie temu, 28.09.2018
  Mieszkam w Melbourne w Australii i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który mógłby zmienić moje życie i życie mojej rodziny, polecę każdą osobę, która szuka dla nich pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i jesteś w 100% pewny, że spłacasz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że pani Henriette Clara skierowała cię do nich. theodorejamesonfinance@gmail.com lub możesz wysłać tekst +12512704243
 • Czym jest odwrócony kredyt hipoteczny
  Kenneth Abrighten - Miesiąc temu, 02.09.2018
  Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać pożyczkę od lokalnych banków / innych instytucji finansowych? Czy potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie działalności lub rozwój firmy? Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pomaganiu ludziom w nabywaniu, odnawianiu i pozostaniu w domach oraz rozszerzaniu / rozpoczynaniu działalności. Pomagamy nowym przedsiębiorcom i właścicielom inteligentnych firm rozwijać się przy pomocy odpowiednich środków finansowych. Oferujemy szeroki zakres usług finansowych dla zainteresowanych klientów, którzy szukają pożyczek na sfinansowanie swoich wydatków. Nasza usługa jest oferowana w bardzo niskiej i minimalnej stawce 3%, zgodnie z Twoimi potrzebami. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź do nas przez: customercare@kabusinesshome.com, jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki. Z poważaniem customercare@kabusinesshom.com kennethabrighten@kabusinesshome.com www.kabusinesshom.com
 • Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka
  Tony Rock - 2 miesiące temu, 22.08.2018
  Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz? Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną? Myślisz o założeniu własnego biznesu? Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach. Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie? Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com} INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW: Kwota kredytu: Nazwa pożyczkobiorców: Dane kontaktowe kredytobiorcy: Ty i państwo: Miasto: Narodowość: Finansowanie pożyczki: Czas trwania pożyczki: Status cywilny: Łata: Seks: Miesięczny przychód: E-mail: fhacyberservics@gmail.com Numer telefonu: +1903) 568-0039 Pan Tony Rock Konsultant generalny
 • Łatwykredyt 1500zł na 30 dni bez odsetek - opinie informacje
  Monika - Pół roku temu, 12.04.2018
  Warto jeśli nie ma sie problemu z BIK!!!
 • Wysokość oprocentowania i opłat pożyczki online
  Kontek - Pół roku temu, 12.04.2018
  Dokładnie jak pisze kolaga wyżej. Doskonale że jest jakieś ograniczenie w wysokości oprocentowania, też zastanawiałem się czy firma może sobie nagle szybko podnieść oprocentowania do jakiś ogromnych procent. Swego czasu było przeciez głosno o firmach które miały po kilka tyś. % za opóźnienia spłat.
 • Trzy najbardziej uciążliwe skutki braku spłaty pożyczki
  Mateusz - Pół roku temu, 11.04.2018
  Jak kolega wyżej, nim weźmiesz kredyt pamietaj aby sprawdzic czy dasz rade go spłacić. Ludzie o tym zapominaja, a pozniej placz bo trafiają do BIK czy coś ;l






Polecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit