kredito24 logo
Ocena: 3.4/5

Pożyczki online od Kredito24

Kredito24 należy do dużej spółki Kreditech Holding SSL GmbH, która udziela pożyczek internetowych w 8 krajach Europy. W Polsce marka Kredito znana jest od 2014 roku. Charakteryzuje się nowoczesnym podejściem do klienta, co sprawia ze pieniądze pożycza się wygodnie i szybko. W swojej ofercie posiada pożyczki w wysokości od 300 zł do 3000 zł. Firma nie dzieli użytkowników na nowych i stałych klientów, oferując każdemu taką samą kwotę pożyczki, choć zwykle na pierwszy raz proponuje kwoty w granicach 1300 zł. Zastrzega jednak, że ostateczna wysokość zależy od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy i może być wyższa lub niższa. Kredito24 na dzień dzisiejszy nie oferuje darmowej pożyczki dla nowych klientów. To co wyróżnia Kredito24 od innych pożyczkodawców jest w pełni zautomatyzowany system weryfikacji rozpatrywania wniosków, który wydaje decyzję o przyznaniu lub odmowie pożyczki niemal natychmiastowo, bez konieczności przelewania opłaty weryfikacyjnej. Firma deklaruje także, że o pożyczkę mogą ubiegać się osoby widniejące w rejestrach dłużników, w przypadku tym wymaga jednak zaświadczenia o dochodach.

Spółka Kreditech Holding SSL GmbH jest także właścicielem marki PandaMoney, specjalizującej się w udzielaniu tanich chwilówek przez internet oraz Monedo (Zaimo), który z kolei oferuje pożyczki ratalne na dłuższy okres czasu.

Dokumenty i wymagania

O pożyczkę w Kredito24 może ubiegać się każdy Polski obywatel, który ukończył 18 lat. Jest to najniższy możliwy próg wiekowy w Polsce. Podczas składania wniosku wymagane są tylko podstawowe dane z dowodu osobistego, numer telefonu oraz rachunek w banku z dostępem do konta internetowego. Klienci nie posiadający dostępu do rachunku przez internet nie będą mogli ukończyć weryfikacji, która odbywa się elektronicznie a nie jak w przypadku pozostałych firm – poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Kredito24 nigdy nie prosi o zdjęcia dokumentów osobistych. Wszelkie prośby o zdjęcia dowodu osobistego należy zgłaszać pod numerem 71 88 11 077.

Weryfikacja klienta w BIK, ERIF, KRD i inne

Dobrą informacją dla wszystkich, którzy mają zamiar korzystać z oferty Kredito24 jest fakt, że firma nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) o czym jasno informuje na swojej stronie. Oznacza to że nie interesuje się tym, w jaki sposób spłacamy lub spłacaliśmy kredyty bankowe. Osoby, które widnieją w BIK bez obaw mogą wnioskować o pożyczkę w Kredito24.

Pożyczkodawca nie interesuje się co prawda naszymi kredytami w bankach, jednak bazy takie jak Krajowy Rejestr Długów (KRD), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) czy baza dłużników ERIF są już sprawdzane. Na swojej stronie internetowej Kredito24 jasno informuje, że współpracuje i weryfikuje swoich klientów w wyżej wymienionych bazach. Obecność w którejkolwiek z baz nie przesądza jednak o ostatecznej decyzji kredytowej. Firma może podjąć decyzję o przyznaniu pożyczki osobie widniejącej w jednej z powyższych baz, prosząc wnioskodawcę o okazanie zaświadczenia o zarobkach. Także klienci, którzy trafili na powyższe listy z błahych powodów mają szanse na uzyskanie chwilówki w Kredito24.

Przykładowe koszty pożyczki w Kredito24

Przykładowe koszty pożyczki:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
500 zł20 dni110.96 zł610.96 zł3777 %
1000 zł25 dni277.4 zł1277.4 zł3468 %
3000 zł30 dni848.63 zł3848.63 zł1971 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę w Kredito24

Pożyczkę w kredito24 rozpoczyna się od wybrania odpowiedniej kwoty oraz ilość dni potrzebnych na spłatę pożyczki. Służy do tego popularny kalkulator kredytowy, który w tym przypadku zajmuje całą dostępną powierzchnie przeglądarki, bez zbędnych informacji, które można przeczytać po przewinięciu strony. Całość prezentuje się bardzo przejrzyście. Na dole strony kalkulator wyświetla wybraną kwotę, należne odsetki, całkowitą kwotę spłaty, termin spłaty oraz RRSO. Niestety pożyczki w Kredito24 nie nalezą do najtańszych. Po wybraniu parametrów pożyczki przechodzimy do wypełnienia wniosku o pożyczkę. Kredito nie wymaga od nas żadnych dodatkowych dokumentów. Nigdy nie prosi także o zdjęcie lub skan dokumentów osobistych.


Kalkulator Kredito24

Następnym krokiem po wypełnieniu formularza kredytowego jest weryfikacja danych osobowych oraz przynależności konta bankowego. Kredito24 stawia tutaj na nowoczesne rozwiązanie, które nie wymaga od użytkownika wykonania przelewu weryfikacyjnego. Oznacza to, że na naszym koncie nie musi być nawet grosza. Weryfikacja odbywa się poprzez aplikacje Konto Connect. Aplikacja ta jest obsługiwana przez wszystkie najpopularniejsze banki. Całość jest automatyczna i trwa kilka sekund. Nie występują tutaj opóźnienia, jak w przypadku oczekiwania na zaksięgowanie tradycyjnego przelewu. Rozwiązanie to ma jednak jedną wadę. Metoda wymaga od wnioskodawcy posiadanie dostępu do rachunku przez internet. Kredito24 jasno informuje, że użytkownicy, którzy nie posiadają dostępu do bankowości online, nie będą mogli zweryfikować swojego konta i tym samym uzyskać pożyczki. Nie ma też możliwości wykonania przelewu weryfikacyjnego np. w placówce banku, ponieważ firma nie oferuje tej popularnej metody.

Po zweryfikowaniu rachunku bankowego rozpocznie się automatyczna weryfikacja oraz sprawdzenie możliwości kredytowych. Całość trwa bardzo szybko. W szczególnych przypadkach proces ten może wydłużyć się do 15 minut. W przypadku wątpliwości firma może poprosić dodatkowo o zaświadczenie o dochodach, co może pomóc w uzyskaniu pożyczki. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, pieniądze zostaną przelane na nasze konto i powinny być dostępne w ciągu kilku minut. Szybkość przelewów zapewnia system błyskawicznych przelewów międzybankowych. Na podany podczas wypełniania wniosku e-mail zostaną wysłane informacje na temat pożyczki oraz jej spłaty.

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Każda pożyczka internetowa powinna zostać spłacona najpóźniej w ostatni dzień wyznaczonego terminu spłaty. W celu spłacenia pożyczki najlepszym sposobem jest zalogowanie się do swojego panelu klienta na stronie Kredito24, gdzie zawarte są wszystkie informacje na temat spłaty zobowiązania. Firma umożliwia 3 sposoby spłaty pożyczki.
 • Pierwsza to spłata w całości. W celu spłaty pożyczki wystarczy skorzystać z dostępnych opcji na profilu użytkownika, które umożliwiają błyskawiczną spłatę pożyczki przy pomocy systemu błyskawicznych przelewów międzybankowych. Pożyczkę można też spłacić przelewem tradycyjnym na podane konto bankowe należące do Kredito24. Należy mieć na uwadze, że zaksięgowanie przelewu tradycyjnego może wydłużyć się do następnego dnia roboczego.
 • Druga opcja to spłata częściowa. Pożyczkobiorca sam wybiera jaką kwotę chce spłacić, a jaką przedłużyć w przypadku, kiedy nie jest w stanie spłacić całej kwoty.
 • Trzecią opcją jest przedłużenie terminu spłaty pożyczki w przypadku braku możliwości jej spłaty w wyznaczonym terminie.
W przypadku kilkudniowego opóźnienia warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Kilkudniowe opóźnienie nie powinno być problemem, jeżeli zostanie odpowiednio wcześniej zgłoszone. Jeżeli wiesz, że nie będziesz w stanie spłacić pożyczki w wyznaczonym terminie, masz możliwość przedłużenia jej terminu spłaty o 7, 15 oraz 30 dni. Nie jest to jednak opcja tania. Kredito24 posiada jedne z najdroższych opłat za przedłużenie pożyczki, wynoszących odpowiednio:
 • 12% od kwoty pożyczki za 7 dni
 • 16% od kwoty pożyczki za 15 dni
 • 32% od kwoty pożyczki za 30 dni

W praktyce przedłużenie pożyczki o 30 dni na kwotę 1000 zł kosztuje około 300 zł, natomiast przy kwocie 3000 zł jest to już około 950zł! Są to bardzo wysokie koszty.

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie pożyczkodawca naliczy pożyczkobiorcy dodatkowe odsetki karne oraz będzie wysyłał wezwania do zapłaty w formie różnych monitów, których łączne koszty mogą sięgać nawet 250 zł. Jeżeli wezwania nie będą przynosić efektów, pożyczkodawca skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego oraz będzie dochodził swoich należności poprzez windykację. Brak spłaty skutkuje także przekazaniem informacji o zadłużeniu do rejestrów takich jak ERIF, KRD czy BIG co skutkuje obniżeniem zdolności kredytowej zadłużonego pożyczkobiorcy.

Odmowa pożyczki

Proces rozpatrywania wniosków jest w pełni zautomatyzowany a system bierze pod uwagę wiele czynników. W przypadku odmowy, firma deklaruje że nie jest w stanie udzielić informacji dlaczego wniosek został odrzucony. Wniosek na pewno zostanie odrzucony jeżeli klient:
 • nie posiada stałych dochodów, jest bezrobotny lub nigdy nie pracował
 • posiada zaległe zobowiązania wobec Kredito24 i innych firm należących do Kreditech.
 • niepoprawnie wypełnił wniosek rejestracyjny
 • nie ukończył 18 roku życia
 • widnieje w kilku rejestrach dłużników.
 • nie posiada obywatelstwa Polskiego lub stałego zamieszkania na terenie Polski.

Dane kontaktowe

 • Kredito24
 • Kreditech Polska Sp. z o.o
 • Biuro obsługi klienta: +48 71 881 10 77, info@kredito24.pl
 • ul. Prosta 32, 00-838 Warszawa, NIP: 5252534005

Podsumowanie

Kredito24 to nowoczesny i profesjonalny pożyczkodawca, oferujący w pełni zautomatyzowany system udzielania pożyczek. Dzięki temu cały proces weryfikacji oraz decyzji kredytowej jest całkowicie zautomatyzowany i dostępny 24 godziny na dobę. Transakcje w Kredito24 obsługiwane są przez nowoczesne systemy błyskawicznych przelewów międzybankowych. Wszystko to zapewnia błyskawiczną decyzję o przyznaniu bądź odmowie pożyczki. Największa możliwa kwota pożyczki w Kredito24 wynosi 3000 zł na okres 30 dni i jest taka sama zarówno dla nowych jak i stałych klientów. Niestety firma nie oferuje darmowej pożyczki, nie oferuje też najniższych cen. Pocieszeniem może być fakt, że firma nie sprawdza swoich klientów w BIK, jednak sprawdza inne bazy takie jak KRD, ERIF czy BIG. Wadą może okazać się także wymóg posiadania konta z dostępem przez internet, jest to warunkiem wymaganym by ukończyć weryfikację użytkownika. Użytkownik, który uzyska pożyczkę, może liczyć na wygodne metody spłaty pożyczki, jej przedłużenia w całości lub w części. Niestety koszty przedłużenia także nie należą do najniższych. Podsumowując więc, z jednej strony Kredito24 jest profesjonalnym i nowoczesnym pożyczkodawcą, z drugiej strony po prostu drogim. Firma jednak nie kryje swoich cen więc jeżeli są one do zaakceptowania to z pewnością będziemy zadowoleni, w przeciwnym razie warto skorzystać z usług tańszych pożyczkodawców.

Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • K
  Kredytowiec - 6 lat temu, 14.06.2016

  Szkoda że Kredito nie oferuje już darmowej pożyczki bo ceny troszke wysokie. Kiedyś korzystałem z ich pożyczki jak była darmowa i byłem bardzo zadowolony jednak teraz jak dla mnie troche za droga

 • O
  ontorat35 - 6 lat temu, 21.07.2016

  Dobra pożyczka fakt nie nalezy do najtańszych ale to nikt nie musi brać jak się nie podoba, jak dla mnie super, otrzymałem pożyczkę praktycznie w kilka minut

 • M
  Marek - 6 lat temu, 27.09.2016

  Drogo strasznie ale złożyłem wniosek bo potrzebuje pieniędzy i jeszcze mi go nie przyznali, dłużnikiem nie jestem to nie rozumiem powodu też nie podali

 • M
  Mateusz - 5 lat temu, 25.09.2017

  Troche zaszaleli z cenami, ale mimo to nadal warto.

 • D
  Dawid - 5 lat temu, 01.10.2017

  Mam w kredito pożyczke i polecam! Warto!

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.plPolecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit