alfakredyt
Ocena: 4.75/5

Pożyczki online od Alfakredyt

Alfa Kredyt to jedna z nowszych firm udzielających pożyczek online. Swoją działalność na Polskim rynku rozpoczęła w 2014 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, po przeniesieniu jej z Suwałk pod koniec 2016 roku. Swoją popularność zyskał dzięki promocji darmowej pożyczki oraz niezbyt wysokimi opłatami za udzielanie kolejnych pożyczek. Aktualnie Alfa Kredyt udziela chwilówek na kwotę od 100 do 5000 zł. Jak już wyżej wspomniano, Alfa Kredyt oferuje swoim nowym klientom promocyjną pożyczkę bez odsetek i prowizji. Dzięki darmowej pożyczce, klienci pożyczający po raz pierwszy mogą liczyć na 2000 zł, które zupełnie bez dodatkowych kosztów powinni zwrócić w określonym w umowie pożyczki terminie. Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się całkowicie przez internet. Firma deklaruje, że pieniądze wypłacane są w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Wniosek i pożyczę jest prosty i nikt nie powinien mieć problemów z jego poprawnym wypełnieniem. Nie wymaga przy tym żadnych dodatkowych dokumentów, prosi jedynie o podanie danych o zatrudnieniu.

Aktualnie oferowane promocje

 • Pierwsza pożyczka bez odsetek - Dla wszystkich pożyczających w Alfa Kredyt po raz pierwszy firma przewidziała popularną pożyczkę bez odsetek i prowizji.  Maksymalna kwota darmowej pożyczki wynosi 2000 zł i należy ją zwrócić bez dodatkowych kosztów i prowizji w określonym w umowie pożyczki terminie. Skorzystanie z promocyjnej pożyczki jest dobrowolne i nie zobowiązuje do zaciągania kolejnych pożyczek.
  Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota pożyczki: 1000 zł, opłata rejestracyjna: 0,01 zł oprocentowanie: 0%, czas obowiązywania umowy: 30 dni, prowizja: 0 zł, całkowity koszt pożyczki: 0,01 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta: 1000,01 zł (spłata jednorazowa), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 0%.

Aktualna promocja Alfa Kredyt

Dokumenty i wymagania

Wnioskowanie o pożyczkę w Alfa Kredyt jest szybkie i proste. Wymagane są tylko podstawowe dane osobiste, dzięki czemu wypełnianie wniosku nie sprawia problemów. Podczas jego wypełniania dodatkowo zostaniemy poproszeni jedynie o dane adresowe naszego miejsca pracy oraz stanowisko. Minimalny wiek pożyczkobiorcy powinien wynosić 21 lat. Wnioski osób, które nie ukończyły 21 roku życia nie będą rozpatrzane. Odrzucenia wniosku doświadczą także osoby z negatywną opinią w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG). Alfa Kredyt jasno informuje, ze osoby z negatywną opinią w BIG nie powinny wypełniać formularza.

Weryfikacja klienta w BIK, ERIF, KRD i inne

Alfa Kredyt nie weryfikuje swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz ERIF. Osoby widniejące w powyższych rejestrach mają szanse na uzyskanie pożyczki internetowej w Alfa Kredyt.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja klientów, którzy widnieją w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Zauważyć to można nawet po przejściu na stronę pożyczkodawcy, gdzie widnieją logotypy tych rejestrów. Pożyczkobiorcy, którzy widnieją w powyższych biurach mają znacznie mniejsze szanse na uzyskanie pożyczki. Nie jest to jednak czynnik całkowicie decydujący a ważny i nie musi w 100% przesądzać odrzuceniu wniosku. Jeżeli widniejemy w tych rejestrach z błahych powodów, warto spróbować złożyć wniosek. Alfa Kredyt każdy przypadek rozpatrzą indywidualnie, szczególnie dla mniejszych kwot.

Przykładowe koszty pożyczki w Alfakredyt

Przykładowe koszty pierwszej pożyczki bez odsetek:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
500 zł20 dni0 zł500 zł0 %
1000 zł25 dni0 zł1000 zł0 %
2000 zł30 dni0 zł2000 zł0 %
Przykładowe koszty kolejnej pożyczki:
Kwota Okres Koszt Do spłaty RRSO
500 zł20 dni106 zł606 zł3241.36 %
1200 zł25 dni276 zł1476 zł1954.07 %
3000 zł30 dni750 zł3750 zł1410.33 %

Przykładowe koszty pożyczek nie uwzględniają zniżek i rabatów, które mogą zostać udzielone dla stałych klientów lub w ramach okresowych promocji.

Jak wnioskować o pożyczkę

Wnioskowanie o pożyczkę rozpoczyna się od wybrania interesującej kwoty pożyczki oraz okresu jej spłaty. Służy do tego prosty i przyjazny w obsłudze kalkulator pożyczkowy, który w czasie rzeczywistym będzie informował nas o wybranej kwocie, okresie spłaty pożyczki, należnych odsetkach oraz RRSO. Po ustaleniu parametrów pożyczki przechodzimy do wypełnienia wniosku o pożyczkę internetową. Alfa Kredyt prosi jedynie o podstawowe dane z dowodu osobistego oraz informacje na temat zatrudnienia. Firma NIE WYMAGA i nie prosi o przesłanie zdjęć dokumentów osobistych.


Alfa kredyt kalkulator pożyczkowy

Kolejnym krokiem podczas wnioskowanie o pożyczkę jest przelanie opłaty rejestracyjnej w wysokości 0,01 zł (jeden grosz) na wskazane konto bankowe. Przelew należy wykonać zgodnie z informacjami na ekranie, pamiętając o odpowiednim podaniu tytułu przelewu. Opłata rejestracyjna ma na celu potwierdzenie własności rachunku bankowego oraz danych osobowych. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze zostaną przelane właśnie na to konto. Jeżeli posiadamy rachunek bankowy, który jest obsługiwany przez Alfa Kredyt, przelew rejestracyjny zostanie zaksięgowany w ciągu kilku minut. W przeciwnym razie zaksięgowanie przelewu może potrwać do 24 godzin roboczych z powodu opóźnień transakcji międzybankowych.

Obsługiwane banki: Alior Bank, mBank, Bank Pekao, PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK

W momencie zaksięgowania przelewu rejestracyjnego w wysokości 1 grosza, Alfa Kredyt natychmiast przestępuje do rozpatrywania wniosku. Według deklaracji firmy, trwa to około 15 minut. W tym czasie sprawdza się poprawność danych, zgodność danych z opłatą rejestracyjną oraz weryfikacje zdolności kredytowej. Informacje o przyznaniu lub odmowie pożyczki przesyłane są na adres e-mail podany podczas wypełniania wniosku. W przypadku pozytywnej decyzji zostaje wykonany przelew na ustaloną kwotę pożyczki, który w zależności od naszego banku, dotrze do nas w ciągu kilku minut do maksymalnie 24 godzin roboczych.

Spłata oraz przedłużenie czasu spłaty pożyczki

Spłaty pożyczki w Alfa Kredyt dokonuje się poprzez przelanie odpowiedniej kwoty na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Jest to kwota pożyczki powiększona o należne odsetki. Wszystkie informacje potrzebne do spłaty pożyczki zostaną przesłane na adres e-mail podany podczas wnioskowania o pożyczkę. Informacje te są widoczne także po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie Alfa Kredyt. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem +48 876181062. Pożyczkę można zwrócić wcześniej, dzięki czemu szybciej będzie można uzyskać kolejną pożyczkę.

Pożyczkodawca przewidział możliwość odpłatnego przedłużenia terminu spłaty pożyczki dla wszystkich, którzy nie są w stanie spłacić jej w wyznaczonym terminie. Odroczenie terminu spłaty przyznawane jest indywidualnie na profilu klienta po zalogowaniu na stronę pożyczkodawcy. Opłata za przedłużenie jest uzależniona od wysokości pożyczonej kwoty. W przypadku potrzeby przedłużenia spłaty pożyczki należy zalogować się na swoje konto na stronie Alfa Kredyt i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Głównym krokiem do odroczenia spłaty jest przelanie na podane konto odpowiedniej kwoty przedłużającej pożyczkę. Wszystkie informacje potrzebne do przedłużenia pożyczki znajdują się w panelu użytkownika oraz we wiadomości e-mail, która została wysłana po akceptacji wniosku o pożyczkę. Jeżeli wiesz, że nie spłacisz pożyczki w terminie, nie zwlekaj z opłatą do ostatniego dnia. Jeżeli dzień, w którym chcesz przedłużyć pożyczkę jest zarazem ostatnim dniem terminu spłaty, warto skonstatować się telefonicznie z Biurem obsługi klienta i poinformować o chęci przedłużenia.

Kiedy Alfa Kredyt odmówi przyznania pożyczki

Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość odrzucenia wniosku o pożyczkę bez podania przyczyny, w szczególności kiedy pożyczkobiorca:
 • posiada wynagrodzenie zajęte przez organ windykacyjny
 • widnieje w rejestrach BIG oraz KRD
 • posiada nie spłacone zobowiązania wobec Alfa Kredyt
 • nie ukończył 21 lat lub przekroczył 65 lat.
 • niepoprawnie wypełnił wniosek o pożyczkę.

Konsekwencje braku spłaty pożyczki

W przypadku nieterminowej spłaty pożyczki, pożyczkodawca nalicza odsetki karne, które naliczane są od dnia przekroczenia terminu spłaty pożyczki do dnia całkowitej spłaty pożyczki. Stopa oprocentowania zadłużenia zgodnie z wysokością odsetek ustawowych wynosi 8% w skali roku. Po za tym, pożyczkodawca co jakiś czas wysyła wezwania do zapłaty w formie monitów, których koszty są doliczane do zadłużenia według następujących terminów:
 • Pierwszy monit – 15 zł, wysłany nie wcześniej niż 7 dni po upływie terminu spłaty
 • Drugi monit – 15 zł, wysłany nie wcześniej niż 14 dni po upływie terminu spłaty
 • Trzeci monit – 15 zł, wysłany nie wcześniej niż 24 dni po upływie terminu spłaty
 • Czwarty monit -15 zł, wysłany nie wcześniej niż 34 dni po upływie terminu spłaty
Warto jednak prowadzić aktywny kontakt z pożyczkodawcą, który widząc chęć spłaty pożyczki z pewnością nam w tym pomoże. Jedną ze standardowych opcji wsparcia przez Alfa Kredyt jest rozłożenie długu na wygodne raty, w których zawarty zostanie dodatkowa opłata tej opcji w wysokości 20% pożyczonej kwoty.

Brak kontaktu ze strony pożyczkobiorcy zmotywuje pożyczkodawcę do podjęcia działań, które mają na celu odzyskanie swojej wierzytelności, m.in. przekazanie długo do instytucji windykacyjnej oraz dalej na drogę sądową oraz obciążenie pożyczkobiorcy kosztami z tym związanymi. Brak spłaty w terminie może dodatkowo skutkować obniżeniem zdolności kredytowej.

Dane kontaktowe

 • Biuro obsługi klienta: +48 876181062, info@alfakredyt.pl
 • Dział windykacji: +48 876181082, windykacja@alfakredyt.pl
 • Adres: ul. Pańska 96 lok. 38, 00-837 Warszawa, NIP: 8442351597

Podsumowanie

Alfa Kredyt mimo młodego wieku zyskał wśród klientów dobrą opinie i z pewnością jest wart uwagi. Jedną z najmocniejszych zalet jest pierwsza pożyczka bez odsetek i prowizji na kwotę 2000 zł. Maksymalna kwota kolejnych pożyczek wynosi 5000 zł. Dodatkowo optymalne koszty pożyczek, prosty wniosek oraz szybka obsługa klienta czynią firmę jedną z czołowych pożyczkodawców, którą warto zainteresować się w przypadku potrzeby dodatkowej gotówki. Wniosek o pożyczkę wypełnia się szybko i sprawnie, bez dodatkowych dokumentów. Minimalny wiek uznawany przez Alfa Kredyt to 21 lat. Firma nie sprawdza klientów w BIK lub ERIF jednak klienci widniejący w BIG lub KRD będą mieli duże problemy w uzyskaniu szczególnie wyższych kwot. Pieniądze wypłacane są według deklaracji w ciągu 15 minut ukończenia procesu wnioskowania. Z czystym sumieniem możemy polecić Alfe wszystkim, którzy potrzebują dodatkowej gotówki, szczególnie nowym klientom ze względu na wysoką kwotę pierwszej darmowej pożyczki a także już istniejącym klientom ze względu na optymalne koszty pożyczek na tle pozostałych pożyczkodawców.

Sprawdź pozostałe promocyjne pożyczki

 • M
  Marcin - 6 lat temu, 18.01.2016

  Polecam ok

 • S
  Sławek86 - 6 lat temu, 17.09.2016

  Złożyłem wniosek u w kilku pozyczkach i wlasnie w alfa kredyt dostalem pozyczke mimo ze widnieje w BIK. Inni odrzucali

 • S
  Smilesman - 6 lat temu, 27.09.2016

  Potwierdzam również dostałem pożyczke mimo BIK-u

 • J
  Joka - 6 lat temu, 04.10.2016

  Mam miłe wspomnienia z Alfakredyt choć pamiętam że na pożyczę czekałem dużo dłużej choć miła Pani na infolinii kilkukrotnie mnie przepraszała za opóźnienia. Ogólnie wszystko super

 • A
  Arturek3 - 6 lat temu, 11.10.2016

  Wziąłem polecam wszystko sprawnie poszło

 • A
  Amorik - 5 lat temu, 30.10.2017

  Szybka odpowiedź, krótki wniosek do uzupełnienia, polecam.

 • M
  Mateusz - 5 lat temu, 26.12.2017

  Chyba jedna z najlepszych opcji do wyboru, dostałem odpowiedź w mgnieniu oka i co bardzo istotne, pozytywną :)

 • M
  Monika - 4 lata temu, 16.02.2018

  Zdecydowanie na plus pierwsza pożyczka na zerowy procent, warto :)

 • J
  jqfpxelmfd - Ponad Rok temu

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.plPolecamy również

pożyczka wonga chwilówka Net Credit
Pożyczka lendon kredyt Incredit