Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka

Kiedy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka

Każdy oczywiście wolałby posiadać zawsze wystarczającą ilość środków finansowych, tak aby nie musieć brać jakichkolwiek pożyczek oraz kredytów. Niestety, z uwagi na pogarszającą się sytuację ekonomiczną większości rodzin w kraju, czasami jest to niemożliwe, zwłaszcza kiedy nie mamy wyjścia i potrzebujemy określonej sumy pieniężnej natychmiastowo.

Z pożyczek korzystają różni ludzie, zarówno studenci, jak i osoby pracujące, nawet te na kierowniczych stanowiskach. Wiele osób obawia się pożyczek. Niepotrzebnie. Pożyczki są obecne od dawien dawna i korzysta z nich ciągle wiele osób. Nie wszyscy jednak do tego się przyznają. Wiele osób stara się pożyczać środki finansowe od najbliższego otoczenia, gdyż zazwyczaj pożyczka taka jest nieoprocentowana, a w przypadku krótkich problemów ze spłatą takiej pożyczki, nie ma większych problemów. Niestety takie rozwiązanie ma również wady, czasami nie mamy możliwości uzyskania pożyczki od znajomych i rodziny, a czasami nie chcemy informować otoczenia o problemach finansowych, zwłaszcza jeśli są one przejściowe. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być uzyskanie pożyczki od wiarygodnej firmy, która cieszy się uznaniem wielu klientów. Należy mieć na uwadze, że jedynie pożyczki pochodzące od profesjonalnych firm udzielających pożyczek nie posiadają ukrytych kosztów, a ich udzielenie pozwala się cieszyć 100% anonimowością. Przedstawiamy Państwu listę najlepszych firm udzielających pożyczek, z czego wiele z nich udziela pożyczek niezależnie od informacji BIK-u. Część firm w ramach promocji udziela nieoprocentowanych pożyczek dla nowych klientów. Jest to z pewnością dobra propozycja dla osób, które potrzebują wsparcia finansowego, a jednocześnie chcą pozostać anonimowi.


W jakich przypadkach warto pożyczyć?

Z pożyczek powinno się korzystać tylko wtedy kiedy nie ma innego wyjścia, kiedy zakup danej rzeczy lub opłata za dany przedmiot/ usługę nie może dłużej czekać. Pożyczek nie powinno się brać na mało istotne sprawy. Należy pamiętać o tym, że pożyczka to nie darowizna, pożyczone środki finansowe należy oddać w krótkim czasie, najczęściej wraz z odsetkami, a problemy w terminowej spłacie wiążą się z dodatkowymi niedogodnościami i dalszymi stratami finansowymi. Są jednak sytuacje w życiu człowieka kiedy pożyczka wydaje się być najlepszym wyjściem:

Problemy zdrowotne

Nad pożyczką nie należy się długo zastanawiać kiedy wydatek ma być przeznaczony na prywatną opiekę medyczną. Zdrowie jak wiadomo ma się jedno, najważniejsza jest profilaktyka i szybka pomoc, gdyż odkładanie leczenia w czasie często ma nieprzyjemne skutki, a państwowa opieka medyczna niestety nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Pożyczka jest również dobrym rozwiązaniem, kiedy środki finansowe są niezbędne i mają być przeznaczone na zakup środków farmaceutycznych lub środki medyczne, wizytę u lekarza lub rehabilitację.

Sprawy domowe

Dom to prawdziwa „skarbonka bez dna”. Zazwyczaj kiedy przeprowadza się jedną naprawę, należy podjąć się kolejnych. Problem pojawia się wtedy, kiedy z naprawą nie można się wstrzymać, gdyż problemy wynikające z jej obecności skutecznie uprzykrzają życie lokatorom. Kiedy budżet domowy nie wystarcza na przeprowadzenie prac naprawczych, należy zgłosić się po pożyczkę, która pozwoli na opłacenie wszystkich niezbędnych napraw w krótkim czasie.

Nauka i szkolenia

Na dzisiejszym rynku pracy jest duża konkurencja. Dla pracodawcy doświadczenie zawodowe jest często niewystarczające, wymaga on często ukończenia dodatkowych kursów oraz szkoleń, nabycie uprawnień i kwalifikacji, których koszt jest zazwyczaj wysoki. Jeśli nie posiadamy wystarczających środków finansowych, które można przeznaczyć na edukację, należy wziąć pożyczkę, która z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze dochody, znalezienie dobrze płatnej pracy, a może w przyszłości także awans.

Problemy z samochodem

Zdecydowana większa część społeczeństwa posiada samochód. Niestety z posiadaniem samochodu związane są liczne opłaty, nie tylko OC, ale także te wynikające z napraw. Problemy techniczne pojawiają się nie tylko w starych samochodach, ale także tych nowych i potrafią znacznie uszczuplić domowy budżet. Kiedy samochód jest niezbędny, jest wykorzystywany w życiu codziennym np. do pracy, istotne znaczenie ma jego szybka naprawa, wówczas pomocna może okazać się szybka pożyczka.

Remont mieszkania

Trendy się zmieniają. Każdy chce mieć piękne mieszkanie z nowymi meblami i modnymi dodatkami. Niestety zbyt niskie dochody finansowe i zbyt dużo bieżących wydatków nie pozwalają na zrealizowanie tego marzenia wielu osobom. Zarówno marzenie dotyczące remontu, jak i zakupu sprzętu AGD i RTV można zrealizować dzięki pożyczkom, a ich rozłożenie na dogodne raty spowoduje, że nie będziemy odczuwać w znaczący sposób kosztów spłat pożyczek. Warto także mieć na uwadze, że pożyczka na nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, na dłuższą metę przyczyni się do zmniejszenia wydatków, co pozwoli zwiększyć domowy budżet.

Zobacz pozostałe informacje i artykuły  • D
    Dawidos - 7 lat temu, 20.07.2016

    Teraz to i tak warto pożyczać bo są pożyczki bez odsetek to praktycznie tak jak by pożyczyć z własnej skarbonki o ile się ją ma :)

  • A
    Artur - 7 lat temu, 11.09.2016

    Jak dla mnie jedyny sensowny kredyt czy pożyczka to na dom lub ewentualnie jego remont, ale to na dłuższy okres spłaty.

Ostatnio komentowane na zeropozyczki.pl